Zavřou Salviniho? Už to jede. Okamura s Fialou v ráži. A uprchlíci...

21.01.2020 20:30

Lídr hnutí SPD Tomio Okamura a poslanec za toto hnutí Radim Fiala se na svých facebookových profilech vyjádřili k bývalému ministru vnitra Matteo Salvinimu. Jak uvádějí, v Itálii jej totiž chtějí stíhat za to, že bojoval proti nelegální migraci.

Zavřou Salviniho? Už to jede. Okamura s Fialou v ráži. A uprchlíci...
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura
reklama

„To je nehorázné. V Itálii chtějí stíhat bývalého ministra vnitra Mattea Salviniho za to, že bojoval proti nelegální imigraci! Je vidět, že italský ‚deep state‘, ‚bažina‘, kope za zájmy globalistů a neomarxistů. Když nemohou Mattea porazit ve volbách, chtějí ho zavřít. To jsou totalitní praktiky! Hnutí SPD stojí za naším přítelem a spojencem Matteem Salvinim. Matteo, jsme s Tebou!“ napsal Fiala na svém facebookovém profilu.

„Podobně nehorázné rozhodnutí je, že italský nejvyšší soud v pátek potvrdil, že německá kapitánka Carola Rackete, která v minulém roce propašovala od libyjských břehů na ostrov Lampedusa stovky nelegálních afrických imigrantů, je nevinná. Dokonce soud rozhodl, že ji italská policie vůbec neměla právo zatknout a její Sea Watch 3 loď zabavit. Salvini, který slíbil, že zastaví migraci z Afriky, v červnu nařídil, aby 131 zachráněných migrantů zůstalo na lodi u Sicílie šest dní, tedy dokud jiné evropské státy neoznámily, že je přijmou. Soud v sicilské Katánii, který je zvláštním tribunálem, jenž má na starosti vyšetřování ministrů, minulý měsíc doporučil, aby byl Salvini souzen za nelegální zadržování migrantů na lodi pobřežní stráže. Informovala o tom ČTK,“ píše dále Fiala. Podle jeho slov vidíme, že globalisté chtějí zastrašit vlastence bránící suverenitu svých zemí. „Matteo Salvini se zastrašit nedá a hnutí SPD také ne. Vlastenci evropských národů porazili třetí říši a nedovolí vznik čtvrté říše,“ uzavřel.

„Mého kamaráda a kolegu Mattea Salviniho se snaží kriminalizovat kvůli údajnému blokování v přístupu lodí s nelegálními migranty do přístavů Itálie. Výbor italského senátu schválil žádost soudu o zahájení vyšetřování předsedy Ligy a bývalého ministra vnitra Mattea Salviniho, jenž čelí obvinění ze zneužití pravomoci v souvislosti s blokádou lodí sluníčkářských ‚neziskových‘ organizací s migranty. Pokud by soud shledal lídra nejpopulárnější italské strany vinným, hrozilo by mu až 15 let za mřížemi. Zároveň by mohlo být Matteovi zakázáno zastávat politickou funkci, což by mu zabránilo usilovat o post premiéra,“ píše také Tomio Okamura.

„Tímto absurdním obviněním se ho snaží elity EU, ve spolupráci s jejich italskými kolaboranty, za každou cenu dostat před soud a možná do vězení. Chtějí Mattea potrestat za to, že brání bezpečnost Itálie a Evropy. Bruselské elity chtějí zastrašit vlastence bránící suverenitu svých zemí. Matteo Salvini se zastrašit nedá a hnutí SPD také ne. Vlastenci evropských národů porazili třetí říši a nedovolí vznik čtvrté říše. ‚Půjdu k soudu s hlavou vztyčenou ve jménu italského lidu,‘ řekl Matteo svým stoupencům. ‚Pokud mne zatknou, budou muset najít vězení, které bude dostatečně velké pro nás všechny,‘ doplnil,“ uvádí dále Okamura. Hnutí SPD je, jak uvádí Okamura, v Evropském parlamentu součástí vlastenecké frakce v čele s Matteem Salvinim a Marine Le Penovou. „Nenecháme se zastrašit! Držte nám palce!“ uzavřel.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Jak uvedla dnes ČT24, žádost soudu o zahájení vyšetřování lídra pravicové Ligy a bývalého ministra vnitra Mattea Salviniho schválil dnes výbor italského senátu. Salvini čelí obvinění ze zneužití pravomoci v souvislosti s blokádou záchranných lodí s migranty. V případě shledání viny mu hrozí až 15 let za mřížemi a případný zákaz zastavení politické funkce. 

Salvini svým stoupencům dnes řekl, že k soudu půjde s hlavou vztyčenou ve jménu italského lidu. „Pokud mne zatknou, budou muset najít vězení, které bude dostatečně velké pro nás všechny,“ uvedl. Popotahován je za to, že v červnu nařídil 131 zachráněným migrantům, aby zůstali na lodi u Sicílie, a to dokonce šest dní. Byli tam tak dlouho, dokud jiné evropské státy neoznámily jejich přijetí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Foldyna s tím praštil! ČSSD má od zítra o poslance míň

14:56 Foldyna s tím praštil! ČSSD má od zítra o poslance míň

Výrazná tvář ČSSD poslanec Jaroslav Foldyna ve straně po třiceti letech končí. Informovala o tom ČT2…