Zazvonil zvonec, nadějím je konec: Přepočítávání skončilo a Donald J. Trump prostě a jednoduše bude prezidentem

13.12.2016 11:12 | Zprávy

Přepočet hlasů amerických prezidentských voleb v Pensylvánii a Wisconsinu byl v pondělí oficiálně ukončen; oba státy potvrdily vítězství republikánského kandidáta Donalda J. Trumpa, píší New York Times.

Zazvonil zvonec, nadějím je konec: Přepočítávání skončilo a Donald J. Trump prostě a jednoduše bude prezidentem
Foto: donaldjtrump.com
Popisek: Donald Trump

Trumpovo vítězství ve Wisconsinu bylo oficiálně potvrzeno poté, co došlo k celostátnímu přepočtu všech hlasů, podle jehož závěrů získal republikánský kandidát o 22 000 hlasů více než Hillary Clintonová.

V Pensylvánii federální soudce odmítl žádost ze Strany zelených na opětovné sečtení všech hlasů. Kandidátka ze Strany zelených Jill Steinová stejnou žádost podala i ve Wisconsinu, kde k přepočtu skutečně došlo. Soudy v Pensylvánii a Michiganu její žádost ovšem odmítly.

Steinová v každém z těchto států, ve kterých Trump těsně zvítězil, získala pouze kolem 1 procenta hlasů. Bez předložení jakýchkoli důkazů Steinová argumentovala, že volební přístroje ve všech třech zmíněných státech mohly být zmanipulované. O přepočítání hlasů právě v těchto třech státech se Steinová pokusila z toho důvodu, že právě Wisconsin, Pensylvánie a Michigan byly klíčovými státy pro Trumpovo volební vítězství.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: fib

Eva Decroix, Ph.D., MBA byl položen dotaz

Opravdu je podle vás horší Babiš než Okamura?

Vy byste čistě teoreticky raději spolupracovala s SPD než s ANO? Vím, že nechcete spolupracovat ani s jedou ze stran, ale vaše tvrzení, že je zlo Babiš a ne Okamura mě překvapilo. A co přesně myslíte tím zlem? Děkuji za vysvětlení. Ptáčková

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Kolman: Jediný správný názor je Pirátů a chvilkařů? Za to jsme cinkali klíči?

19:30 Petr Kolman: Jediný správný názor je Pirátů a chvilkařů? Za to jsme cinkali klíči?

Co jsme to za zemi, kde demokraticky zvolený předseda Poslanecké sněmovny musí preventivně uhýbat př…