Zvláště progresivní strany, jako jsou ANO, SPD nebo Piráti, se snaží zaujmout uživatele Facebooku, protože tam vidí silný potenciál a také mohou z otevřených debat čerpat nové nápady, jak vést kampaň a jít s dobou. Zejména pro ANO je internet celou škálou možností, protože jeho voliči jsou převážně hodně starého data narození a zde má hnutí celou řadu potenciálních voličů.
Zpočátku byli někteří lidé vyděšení ortodoxností Babišových přívrženců a jejich fanatismem. Naštěstí se pak projevilo, že jde o najatý tzv. troll tým reklamní agentury ANO. Tedy fanoušci i profily jsou falešné a stejně tak i jejich snaha omluvit všechny hříchy jejich gurua, a vytvářet tak dobrý dojem o něm. Prostě je to jen jejich práce a naštěstí nikdo z nich není skutečný blázen. To už by bylo na občanskou válku.
To SPD má zcela jinou taktiku, jak zatočit s negativními komentáři. Strana, která má v programu přímou demokracii, což by mělo dávat prostor k otevřené diskusi, ji nechce sama moc připouštět. Zkrátka uživatelům Facebooku, kteří napíšou jiný názor, než má Tomio, dají zákaz komentovat a hotovo. Lidé se tomuto postupu smějí na facebookové stránce s názvem Tomio Okamura mi dal ban, kde zveřejňují své zážitky z internetu. Stejný postup v menší míře využívají i socani, ale ty nikdo moc nekomentuje, protože zajímají jen pár starých komunistů.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Petr Junek