Zdravotní péče na příští rok není zajištěna, varuje krizový štáb

12.12.2012 8:23 | Zprávy

Krizový štáb asociací nemocnic, pacientů a odborů tvrdí, že zdravotní péče pro občany v nemocnicích, léčebnách dlouhodobě nemocných a hospicích není po 1. lednu 2013 zajištěna.

Zdravotní péče na příští rok není zajištěna, varuje krizový štáb
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ordinace vybavená přístroji. Ilustrační foto

Úhradová vyhláška pro příští rok, podle níž zdravotní pojišťovny platí za léčení, zahájí podle štábu ekonomickou destrukci nemocnic. Výhrady zveřejní štáb dnes na tiskové konferenci. Štáb kritizuje i to, že nemocnice zatím nemají podepsané nové smlouvy s pojišťovnami.

Podle předběžných propočtů Asociace českých a moravských nemocnic (AČMN) snižuje vyhláška pro příští rok úhradu lůžkové péče o dvě až tři procenta, úhradu ambulantní péče nejméně o šest procent a úhradu následné péče o pět procent proti letošku. Při započtení inflace je prý pokles ještě větší.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: joh

Radek Koten byl položen dotaz

Trafiky

Dobrý den, zajímá mě, jestli bude SPD do vlády nominovat své lidi, kteří neuspěli ve volbách, což bohužel dělají všichni a vytváří se tak podle mě trafiky za peníze nás všech? Nebo budete lepší a neuděláte to?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Gumácký výklad ústavy. Vy důvěru vládě nedáváte, objasňuje Holec prezidentovi

21:02 Gumácký výklad ústavy. Vy důvěru vládě nedáváte, objasňuje Holec prezidentovi

Petr Holec se pustil do prezidenta Petra Pavla kvůli jeho výtkám k programu vlády. Prezident se podl…