Zelení dnes v České Třebové zvolí ze čtyř kandidátů nového předsedu

20.01.2018 7:02

Strana zelených si dnes na svém sjezdu v České Třebové na Orlickoústecku zvolí nové vedení. O předsednickou funkci usilují čtyři kandidáti. Dosavadní předseda Matěj Stropnický odstoupil v říjnu po neúspěchu strany ve sněmovních volbách.

Zelení dnes v České Třebové zvolí ze čtyř kandidátů nového předsedu
Foto: zeleni.cz
Popisek: Petr Kutílek, Strana zelených

Kandidáty na předsednickou funkci jsou starosta Prahy 4 Petr Štěpánek, učitel a horolezec Jan Šlechta, současný místopředseda Zelených a zastupitel Prahy 4 Petr Kutílek a radní Prahy 7 František Vosecký.

Křeslo první místopředsedkyně chtějí obsadit místopředsedkyně strany Magdalena Davis a spolupředsedkyně zelených v Praze 3 Petra Jelínková. Irena Moudrá Wünschová funkci obhajovat nebude.

Strana vznikla na sklonku roku 1989. Do Sněmovny se dostala pouze v roce 2006. Zastoupení ale mají Zelení v Senátu a na krajské a komunální úrovni. Vloni získali ve volbách do Sněmovny 1,46 procenta, nemají tak nárok na příspěvek ze státního rozpočtu.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

My se k paktu o migraci nepřipojili, ale země okolo nás ano. Když do nich budou proudit desítky tisíc migrantů... Komentátorka řekla na kamery něco pro Čechy velmi mrazivého

17:04 My se k paktu o migraci nepřipojili, ale země okolo nás ano. Když do nich budou proudit desítky tisíc migrantů... Komentátorka řekla na kamery něco pro Čechy velmi mrazivého

Do svého pořadu Podtrženo sečteno na XTV si Luboš Xaver Veselý pozval znovu komentátorku Karolinu St…