Zelení vyzývají vládu: Postavte se konečně čelem ke změně klimatu, hrozí nám hlad

6. 4. 2014 19:01

Strana zelených varuje před nebezpečím klimatické změny, které podle ní trvá, i když už se o něm tolik nemluví. Zelení se obrátili na vládu, aby konečně věnovala této problematice pozornost, jinak nám prý hrozí chudoba, hlad a nemoci. V tiskové zprávě Strany zelených se píše, že „s postupující klimatickou změnou má přibývat lidí chudých, hladových a nemocných, jako důsledek častějšího sucha nebo povodní“. Vyzývají proto vládu, aby přijala opatření, která povedou ke snižování emisí.

Zelení vyzývají vládu: Postavte se konečně čelem ke změně klimatu, hrozí nám hlad
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Strany zelených Ondřej Liška

V tiskové zprávě Strany zelených se píše, že „s postupující klimatickou změnou má přibývat lidí chudých, hladových a nemocných, jako důsledek častějšího sucha nebo povodní“. Vyzývají proto vládu, aby přijala opatření, která povedou ke snižování emisí.

„Klimatické změny mohou mít zásadní dopad také na zemědělskou produkci v Česku. Strana zelených navrhuje, aby se ČR postavila konečně ke klimatickým změnám s plnou odpovědností a změnila současný vlažný až přezíravý postoj,“ píše tiskový mluvčí strany Jan Žáček. Podle jeho strany vláda totiž prosazuje nízké cíle pro snižování emisí. Ambiciózní klimatická politika podle zelených může být příležitostí i pro zahraniční politiku. Umožní totiž prý vymanit se ze závislosti na dovozu fosilních paliv ze zemí jako je Rusko.

Podle předsedy strany Ondřeje Lišky budou dopady změn čím dál větší. „Česku chybí komplexní a dlouhodobá národohospodářská strategie, která se týká jak změny podnebí, tak vodního režimu. Starostové měst nejsou soustavně připravováni na dopady sucha ani vlny veder,“ varuje. Problém je podle něj v tom, že města nejsou dostatečně podporována v programech úspor energií a zvyšování energetické soběstačnosti. „Odolnost měst se nejpozději teď musí stát prioritou českých starostů a zastupitelů,“ burcuje.

  • Celou tiskovou zprávu Strany zelených si můžete přečíst ZDE

Úkoly vidí zelení i pro vládu a jí i přímo navrhují konkrétní kroky. Zejména zvýšit cíle v rámci klimaticko-energetického balíčku EU do roku 2030, aktualizovat národní program na zmírnění dopadů změny klimatu, podpořit rozvoj železniční dopravy a podpořit vyšší podíl alternativních pohonů mezi osobními automobily.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jma

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pašeračka Tereza si myslela, že kurvením bude bezpracně bohatá, řekl PL Schwarzenberg. Jako „nesčetné české holky“

14:40 Pašeračka Tereza si myslela, že kurvením bude bezpracně bohatá, řekl PL Schwarzenberg. Jako „nesčetné české holky“

Karel Schwarzenberg se pro ParlamentníListy.cz vyjádřil k případu Češky, kterou v Pákistánu za pašov…