Zelenskyj: Jsme součástí svobodného světa. Rusko je osamocené

09.05.2022 7:46 | Ze sítí

Během neděle se podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského ukázalo, že je Ukrajina „plnohodnotnou součástí svobodného světa a sjednocené Evropy“. „To je zřejmý kontrast k osamocenosti Moskvy ve zlu a nenávisti, kterou všichni uvidí zítra,“ podotkl směrem k dnešní oslavě dne vítězství SSSR. Rusové podle Zelenského zapomněli na důležitost toho, že se hrůzy války v Evropě nikdy neměly opakovat. „Zapomněli na to, co bylo důležité pro výhru ve druhé světové válce,“ řekl a ukázal na ruské zabíjení civilistů ve škole v Bilohorivce.

Zelenskyj: Jsme součástí svobodného světa. Rusko je osamocené
Foto: Volodymyr Zelenskyj FB
Popisek: Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj na videu, kde hodnotí neděli, coby důležitý den pro Ukrajince, zmínil návštěvu kanadského premiéra Justina Trudeaua, který v neděli do země přicestoval neohlášeně.

„Jsem vděčný, že Justin navštívil naši zemi. Zrovna teď, v tento den. Je to velmi silný signál podpory a víry v budoucnost našich lidí,“ komentoval schůzi Zelenský a podotkl, že delegace obou zemí při Trudeauově návštěvě vedly bilaterární jednání o ekonomické a obranné spolupráci.

Výsledkem jednání je podle Zelenského například odblokování všech obchodních bariér Kanadou na jeden rok. Podle ukrajinského prezidenta z tohoto kroku může vzejít spolupráce obou zemí například při čištění země od min, kterých po Ukrajině „ruští okupanti zanechaly tisícovky“.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: rak

Tomio Okamura byl položen dotaz

Co je podle vás příčinou vašeho neúspěchu?

Podle mě to souvisí i s tím, že se jste chytli papalášské manýry. Už jsem to třeba psala panu Fialovi, když tvrdil, jak je neetické někomu odebrat náhrady, když nepracuje a co myslíte, odpověděl mi alespoň? Ne. Vám už také většina z nás nestojí ani za odpověď. Dřív jste byli mnohem otevřenější. Naví...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dezinformace za covidu. Unikly citlivé informace z tajného programu Pentagonu

20:35 Dezinformace za covidu. Unikly citlivé informace z tajného programu Pentagonu

Americká armáda podle zjištění agentury Reuters v době covidové pandemie po několik měsíců vedla taj…