Zelenskyj: Nějaké anexe a papíry? Ruská fraška, za chvíli si na ni nikdo nevzpomene

03.10.2022 7:11 | Ze sítí

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj poděkoval českému prezidentovi Miloši Zemanovi, který spolu s dalšími 8 prezidenty zemí NATO podpořil přijetí Ukrajiny do aliance. Zelenskyj za tato slova poděkoval. Děkoval také tureckému prezidentovi Erdoganovi za to, že v zemi půlměsíce byla na vodu spuštěna nová ukrajinská korveta. Poté poslal vzkaz všem, kdo organizovali pseudoreferenda na území Ukrajiny o připojení k Rusku.

Zelenskyj: Nějaké anexe a papíry? Ruská fraška, za chvíli si na ni nikdo nevzpomene
Foto: Volodymyr Zelenskyj FB
Popisek: Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj oznámil světu, že se jeho země stane jedním z evropských center vojenského a leteckého průmyslu. K obraně země pomohou také zbraně vyrobené v Turecku, např. korveta Hetman Ivan Mazepa. Menší válečná loď, rychlá a s dobrými manévrovacími schopnostmi, která byla spuštěna na vodu během návštěvy manželky prezidenta Oleny Zelenské v zemi půlměsíce.

„Není důvod, aby náš projekt výstavby nové flotily pro Ukrajinu ztroskotal. Budeme realizovat všechny utvořené plány. Naším cílem je vytvořit na Ukrajině plnohodnotnou základnu pro údržbu a stavbu lodí,“ oznámil Zelenskyj.

Vedle toho se v Turecku vyrábí také drony Bajraktar, které Ukrajincům hodně pomohly v obraně proti ruským agresorům. Vedoucí kanceláře ukrajinského prezidenta Andrij Jermak v Turecku předal státní vyznamenání - Řád za zásluhy Selčuku Bayraktarovi, předsedovi představenstva Baykaru, který mu byl udělen k výročí nezávislosti Ukrajiny.

„Toto setkání však není symbolické, ale zcela praktické. Připravujeme vytvoření školicího střediska a závodu společnosti Baykar na Ukrajině, stejně jako společnou výrobu leteckých motorů. Tyto projekty budeme určitě realizovat. Ukrajina vždy byla a bude jedním z evropských center vojenského a leteckého průmyslu. A jsem hrdý na to, že tato slova mohu říci s naprostou jistotou a oprávněně na základě výsledků 221. dne totální války Ruska proti našemu státu,“ konstatoval Zelenskyj.

Vedoucí prezidentské kanceláře jednal s poradci prezidenta Spojených států a prezidenta Turecka - Jakem Sullivanem a Ibrahimem Kalinem.

Poté poděkoval prezidentovi Miloši Zemanovi. A nejen jemu.

„Dnes máme k dispozici silné společné prohlášení vedoucích představitelů devíti států NATO: České republiky, Estonska, Lotyšska, Litvy, Severní Makedonie, Černé Hory, Polska, Rumunska a Slovenska. Odsoudili eskalaci ruských kroků a především podpořili naši snahu stát se plnoprávným členem NATO. Tímto směrem se ubíráme. Jsem si jist, že tento projekt uskutečníme,“ přislíbil Zelenskyj.

Pár slov věnoval i situaci na frontě.

„Nejméně dvakrát denně - ráno a večer - dostávám zprávy z naší armády. Tento týden tvoří největší část hlášení seznam osad osvobozených od nepřítele v rámci naší obranné operace. Příběh osvobození Lymanu v Doněcké oblasti se nyní stal mediálně nejpopulárnějším. Úspěchy našich vojáků se však neomezují pouze na Lyman. To je, jak víte, trend... Nedávno někdo někde pořádal pseudoreferenda, a když se vrátí ukrajinská vlajka, nikdo si nevzpomene na ruskou frašku s nějakými papíry a anexemi. Samozřejmě kromě ukrajinských orgánů činných v trestním řízení. Protože každý, kdo se podílí na jakýchkoli prvcích agrese proti našemu státu, se za to bude zodpovídat,“ prohlásil ukrajinský prezident.

Zelenskyj poděkoval všem, kteří se na osvobození ukrajinského území podílejí. A protože Ukrajina slaví také Den učitelů a vychovatelů, prezident Zelenskyj poděkoval učitelům a vychovatelům za to, že vzdělávají budoucí generace Ukrajinců, kteří budou dál rozvíjet tento stát.  

„Díky profesionalitě a svědomitosti ukrajinských pedagogů, učitelů a profesorů máme vojáky, kteří vědí, co je to lidskost, a váží si všeho, co Ukrajina představuje. A díky našim statečným vojákům bude ukrajinské školství na ukrajinské půdě předávat naše hodnoty všem generacím našeho národa. Děkuji každému ukrajinskému pedagogovi, učiteli a vyučujícímu! Děkuji každému našemu obránci!“ zvolal Zelenskyj.

I díky učitelům Ukrajina nakonec uhájí své území před ruskými agresory. Zelenskyj o tom nepochybuje. Pak přidal už jen zvolání „sláva Ukrajině“.

 

 

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

Ing. Jan Zahradil byl položen dotaz

Proč už nekandidujete?

Bylo to vaše rozhodnutí? Já mám spíš dojem, že proto, že říkáte věci narovinu a ne vždy se vyjadřujete kladně na účet této vlády vás jednoduše odstavili, protože tato vláda jiné názory nepřipouští.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jsem fašista, provokoval Zeman po setkání s Ficem a Orbánem. A toto předcházelo

19:20 Jsem fašista, provokoval Zeman po setkání s Ficem a Orbánem. A toto předcházelo

Bývalý prezident Miloš Zeman se v úterý po schůzi premiérů zemí visegrádské čtyřky setkal s Robertem…