Zelenskyj pohrozil Putinovi: Zatykač? Ještě horší věci se mohou stát

23.03.2023 7:31 | Ze sítí

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj prohlásil, že teď už je celému světu jasné, že Rusko svou agresivní válku proti Ukrajině prohraje. „Na světě není subjekt, který by to již necítil. Všichni to všechno chápou. A každý ruský vrah by měl pochopit, že zatykač je to nejlepší, co se mu může stát,“ pravil Zelenskyj. Promluvil také o své poslední návštěvě Bachmutu, Charkova, Kramatorsku a dalších míst, která navštívil během středy.

Zelenskyj pohrozil Putinovi: Zatykač? Ještě horší věci se mohou stát
Foto: Screen FB Volodymyra Zelenského
Popisek: Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

Ve své pravidelné promluvě ke svým spoluobčanům a ke světu ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sdělil, že se byl podívat v Bachmutu, podpořil tamní vojáky a poděkoval jim za to, jak nadále odolávají ruskému tlaku. Navštívil také Charkov a další regiony.

„Začal jsem od fronty, od Bachmutské oblasti. Je mi ctí podporovat naše bojovníky, kteří brání zemi v nejtěžších frontových podmínkách. Předal jsem státní vyznamenání, poděkoval jsem našim vojákům za jejich statečnost, za jejich odolnost, za Ukrajinu, kterou zachováváme díky takovým hrdinům, díky každému z nich, který bojuje proti ruskému zlu,“ prohlásil ukrajinský prezident.

„Navštívil jsem zraněné bojovníky. Popřál jsem jim – a jsem si jistý, že i jménem vás všech, všech našich lidí – brzké uzdravení. Poděkoval jsem lékařům a zdravotním sestrám. A nyní chci poděkovat všem, kteří podporují naše vojáky zotavující se ze zranění. Kdo pomáhá se vším potřebným, našim lékařům, všem, kdo pomáhají s rehabilitací po zranění. Jsem vděčný každému dobrovolníkovi, každému našemu partnerovi, který pomáhá!“ pokračoval Zelenskyj.

Naznačil, že je velkou ranou pro psychiku člověka, když žijete třeba v Kramatorsku a prakticky hodinu co hodinu slyšíte letecký poplach. Varování před ruskými raketami či íránskými sebevražednými drony.

„Právě tam, v Donbasu, v Charkovské oblasti – všude, kam ruské zlo přišlo, je zřejmé, že teroristický stát nemůže zastavit nic jiného než jediné – naše vítězství. A my ho zajistíme – ukrajinské vítězství,“ řekl Zelenskyj s dovětkem, že Ukrajinci odpovědí na každý ruský útok, a to vojensky, politicky i právně. „Rusko tuto válku prohraje. Na světě není subjekt, který by to již necítil. Všichni to všechno chápou. A každý ruský vrah by měl pochopit, že zatykač je to nejlepší, co se mu může stát,“ pokračoval Zelenskyj. „Upřímnou soustrast všem našim lidem, kteří kvůli ruskému teroru přišli o své příbuzné a blízké!“ doplnil ještě.

Speciální poděkování vyslovil i obyvatelům Charkova, kteří ve městě zůstali a žijí v něm, udržují ho v chodu. Tím dávají dobrý příklad celému východu Ukrajiny, čehož si podle vlastních slov Zelenskyj velmi cení. „A samozřejmě mě velmi potěšilo, že jsem mohl Charkovu předat zvláštní ocenění... Cenu města hrdiny, stuhu na městské vlajce označující zvláštní statečnost obyvatel Charkova.“

A než se rozloučil zvoláním „sláva Ukrajině“, zmínil ještě jednu věc.

 „Dnes večer začíná pro muslimy svatý měsíc ramadán. Významná část naší ukrajinské muslimské komunity, krymští Tataři, je nucena ramadán prožívat pod okupací, pod hrozbou ruských represí a zneužívání na Krymu, pod ostřelováním v jiných částech Ukrajiny a ve frontových bojích. Nepochybuji o tom, že vrátíme svobodu, respekt a bezpečnost celému našemu státu a všem komunitám. A kéž nám síla modlitby v tomto svatém měsíci pomůže očistit Ukrajinu od ruského bezbožného zla, od těch, kteří skutečně v nic nevěří, a proto jsou schopni takového teroru. Ať příští ramadán začne v míru a na celé ukrajinské zemi osvobozené od Ruska. Ramadán Mubarak!“

 

 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Mír na Ukrajině

Paní Konečná, dobrý den. Jednak gratuluji ke zvolení. Vy opakovaně tvrdíte, že EU má nástroje, jak ukončit válku na Ukrajině. Zajímá mě jaké? Podle mě EU nezmůže nic. A ještě co si myslíte o podmínkách, které si klade Rusko, aby válku ukončilo? Chce nejen část území Ukrajiny, ale požaduje i to, aby ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Bohužel Ukrajina k nám, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseLadislaw , 23.03.2023 9:48:25
začala posílat ortodoxní Banderovce, kteří již v Plzni uspořádali Bandera párty, a to je velké nebezpečí. Co dovedu pochopit je strach Ukrajinců o děti z oblasti bojů a jsem stále pro jejich ochranu u nás. Nechápu však, že nikdo nechce pochopit strach Čechů o děti před Banderovci. Vždyť z historie víme co Banderovci dělali, jak vraždili na našem území i po válce. Zavraždili 49 našich mladých vojáků, kteří se "provinili" pouze tím, že hájili svou vlast a obyvatele Československa před napadením oddíly Stěpana Bandery pod velením Burlaka, Hromenka a Brodyče. Historia magistra, kdo se nepoučí, spláče nad výdělkem.

|  11 |  0

Další články z rubriky

Ladik Větvička: Válka může přijít rychle. Stejný scénář jako před první a druhou světovou

20:28 Ladik Větvička: Válka může přijít rychle. Stejný scénář jako před první a druhou světovou

Ostravák, komentátor a úspěšný bloger Ladislav Větvička byl hostem moderátora Tomáše Lukavce v jeho …