Zelenskyj se chystá na vstup do NATO. „Nevyhnutelné,“ tvrdí

15.04.2023 9:02 | Ze sítí

Volodymyr Zelenskyj upozornil, že čím dříve spojenci ze svobodného světa dodají Ukrajině zbraně a munici, tím dříve ukrajinská armáda utne ruská zvěrstva páchaná na území jejího státu. Zelenskyj další takové ruské zvěrstvo popsal. Dopad raket S-300 v obydlené oblasti. Upozornil, že po něm zůstali mrtví. Zdůraznil také, že je zjevné, že Ukrajina patří do NATO a že vláda v Kyjevě také dělá vše pro to, aby se Ukrajina stala členem Aliance. Poté promluvil o situaci na frontě.

Zelenskyj se chystá na vstup do NATO. „Nevyhnutelné,“ tvrdí
Foto: Screen FB Volodymyra Zelenského
Popisek: Volodymyr Zelenskyj

Anketa

Získají Ukrajinci někdy zpět Krym?

hlasovalo: 30026 lidí
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj oznámil spoluobčanům, že jednal s britským premiérem Rishim Sunakem a s vděčností přijal to, že premiér Velké Británie, ale i další světoví lídři odsoudili ruskou brutální vraždu ukrajinského vojáka stětím. Ukrajinský prezident zdůraznil, že čím rychleji na toto zvěrstvo svobodný svět zareaguje urychlením dodávek zbraní a munice, tím rychleji dokáže ukrajinská armáda tuto kapitolu ruské hrůzy uzavřít.

Další teroristickou akci Rusové podle Zelenského rozjeli ve Slovjansku.

„V současné době probíhají záchranné operace ve Slovjansku v Doněcké oblasti. Další úder teroristů. Rakety S-300 na obytné oblasti, na obyčejné civilní budovy. Lidé jsou pod sutinami. Dělá se vše pro jejich záchranu, dělá se vše pro záchranu zraněných. Jsou tu první údaje o mrtvých. Upřímnou soustrast těm, kteří přišli o své blízké. Neuplynula ani hodina tohoto předvelikonočního týdne bez ruských vražd a teroru. Je to zlý stát a prohraje. Zvítězit je naší povinností vůči lidstvu jako takovému. A my zvítězíme!“ vyjevil Zelenskyj s odkazem na blížící se pravoslavné Velikonoce.

Promluvil též „o budoucím členství Ukrajiny v NATO“.

„Samozřejmě pokračujeme v práci na letecké koalici pro Ukrajinu a v přípravě na různé mezinárodní akce, které nám všem v Evropě dodají více síly a ochrany. Dnes jsem vedl jednání o euroatlantické integraci, o nevyhnutelnosti spojení potenciálu Ukrajiny a NATO. Smysluplné jednání,“ ujistil své spoluobčany Zelenskyj. „Je zřejmé, že místo Ukrajiny v NATO je legální. A my nechceme, aby zastaralé iluze, které dosud brzdily náš vstup do Aliance, nadále ubíraly Ukrajině a jejím partnerům čas. Připravujeme příslušné kroky,“ pokračoval prezident.

Vedle toho prý vláda pracuje na reformách a na obnově Ukrajiny, aby v maximální možné míře naplnila vysoká očekávání Ukrajinců.

Pokud jde o situaci na frontě, Zelenskyj má jasno.

„Klíčové je neustálé ničení okupantů, to je poškozování jejich logistiky a jakéhokoli potenciálu na okupovaných územích, to je příprava našich aktivních kroků, to je protiútočná práce. A já děkuji všem našim vojákům, kteří ji zajišťují, kteří pamatují na to, že za každý ruský útok na naše města a vesnice, na naše pozice, za každé zabití Ukrajinců musí okupant utrpět nejcitelnější ztráty. Každý metr ukrajinské půdy musí pro okupanta znamenat nevyhnutelnost prohry Ruska v této válce, nevyhnutelnost toho, že na ukrajinské půdě nebude mít nepřítel žádné vyhlídky,“ poznamenal Zelenskyj.

Než se rozloučil zvoláním „sláva Ukrajině“, ještě jednou poděkoval všem, kteří pomáhají jeho zemi v obraně.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

střelba na FF

Dobrý den, kdy bude ukončeno vyšetřování střelby na FF? Netrvá vyšetřování nějak dlouho? A druhá věc, co mě zajímá je, zda stát nějak odškodnil nebo odškodní rodiny obětí? Já netvrdím, že za to stát může, ale je to to nejmenší, co můžete udělat.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Vítej v klubu, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseDušan Nárožný , 15.04.2023 16:23:23
.....a bláznů. Smlouva NATO mluví o míru, dohovoru, vyhýbaní se válkám ovšem její úřadující personál děla přesný opak. Podobně jako EU bude mluvit o prosperitě, demokracii a lidských hodnotách a skutek utek.

|  10 |  0

Další články z rubriky

Váš umělec David Černý: Ročně 12 milionů od města Prahy a další dotace

7:10 Váš umělec David Černý: Ročně 12 milionů od města Prahy a další dotace

Umělec David Černý se v debatě o svém nejnovějším díle „motýlů“, visících nad pražskými ulicemi, dov…