Zeman bude za kampaň doplácet ještě 18 milionů

04.02.2013 16:29

Až po volbě bude nově zvolený prezident Miloš Zeman doplácet asi 18 milionů za volební kampaň, za níž doposud utratil milionů dvanáct. Předseda Strany práv občanů - Zemanovci Vratislav Mynář již uvedl, že celkové náklady za kampaň odhaduje na třicet milionů. Informuje o tom server Aktuálně.cz.

Zeman bude za kampaň doplácet ještě 18 milionů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Podle Mynáře ale 18 milionů nechybí a o zalepení díry v rozpočtu bylo předem postaráno. Volební tým byl již před konáním voleb domluven s dárci, peníze ale zinkasuje až po ní. "Zhruba jsme tušili, kolik nás kampaň bude stát. Máme uzavřené smlouvy s dárci, kteří nám peníze pošlou ve chvíli, kdy začne nabíhat splatnost faktur," řekl Mynář serveru Aktuálně.cz.

Na drtivou většinu faktur volební tým teprve čeká - domluvil si například, aby se faktury za prosinec platily až v těchto dnech, faktury za leden přijdou na řadu ještě později.

Totožnost sponzorů, se kterými Zeman uzavřel dohodu, Mynář odmítá sdělit. "Nechte se překvapit. Až to bude aktuální, objeví se to na transparentním účtu," uvedl předseda SPOZ s tím, že chtějí dárce ušetřit dotazů novinářů.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V Brně to vře. Hnutí Žít Brno se přihlásilo o uprchlíky z Itálie a je zle: Vlastizrada. Proto ty tisíce volných bytů...

16:47 V Brně to vře. Hnutí Žít Brno se přihlásilo o uprchlíky z Itálie a je zle: Vlastizrada. Proto ty tisíce volných bytů...

Hnutí Žít Brno volá po přijímání migrantů do Česka a už přicházejí reakce. O slovo se hlásí mimo jin…