Zeman chystá pokračování kampaně. Zapojí dceru i režiséra Renče

12.01.2013 18:53

Tým prezidentského kandidáta Miloše Zemana se chystá odstartovat další část kampaně pro druhé kolo voleb. Znovu se do ní zapojí i Zemanova devatenáctiletá dcera Kateřina. Na mediální kampani bude pracovat také režisér Filip Renč. Novinářům řekl, že se prezentace nyní zaměří hlavně na internet a sociální sítě.

Zeman chystá pokračování kampaně. Zapojí dceru i režiséra Renče
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kandidát na prezidenta Miloš Zeman se svou dcerou odevzdali hlasy v prezidentských volbách
reklama

Miloš Zeman už kampaň odstartoval hned v prvním vystoupení po oznámení výsledků prvního kola. Poukazoval na to, že jeho protivník Karel Schwarzenberg je spojený s nynější vládou a jejími reformami důchodů či daní. "První místopředseda vlády, tedy druhý muž vlády se nemůže trapně vymlouvat: Já jsem toho Nečase v životě neviděl, řekněte mně, kdo je to Nečas. Je to druhý muž vlády a nese v dobrém i zlém veškerou odpovědnost za činy Nečasovy vlády," řekl Zeman.

Podle něj je něco jiného dívat se na Schwarzenberga jako na člověka a jako na politika. Sám je prý "plně ochoten přiznat svou odpovědnost" za dobu, kdy stál v čele sociálnědemokratické vlády. Myslí si, že jeho kabinet ve srovnání se Špidlovou, Grossovou, Paroubkovou či Topolánkovou vládou nevychází tak špatně.

Zeman míní, že další část jeho kampaně bude levná. Rozhodující roli podle něj sehrají diskuse v televizi a rozhlase i rozhovory v médiích. Za ně neplatí. "S novináři, které - jak víte, ze srdce miluju," dodal. Financování Zemanovy kampaně budilo pochybnosti.

Dnešní vítězství Zeman oslaví "jednou hruškovicí, jedním fernetem". "Když běžíte stovku na olympiádě, není důležité, zda jste vyhrál o setinu vteřiny nebo o dvě setiny. Prostě jste vyhrál. Ano, budeme oslavovat, protože jsme vyhráli první kolo," řekl Zeman. Podle něj mu hodně procent hlasů přinesla jeho dcera. "Nebýt Kačenky, tak bych nikdy pana Schwarzenberga - byť o jedno procento - neporazil," řekl novinářům Zeman.

Devatenáctiletá Kateřina chce v kampani dál pokračovat. Nemyslí si, že by vítězství v prvním kole byla její zásluha. "Myslím si, že lidé hlavně volili tátu, zapojila jsem se nějak a ukázala jsem jim, jaký je táta člověk, nejenom politik," řekla Kateřina Zemanová.

Na kampani bude dál pracovat i režisér Filip Renč, který Zemanovi natočil spot. V minulosti připravoval předvolební reklamy pro ODS. Dnes řekl, že svůj hlas ve druhém kole dá Zemanovi. "Je to průměrný Čech s nadprůměrnou inteligencí. Je charakterově čistý, už měl v politice několik významných funkcí. Prezidentská funkce je ten vrchol české politiky, tam (Zeman) určitě patří," řekl Renč. Zemana označil za "profíka" a obyčejného chlapa.

Režisér chce na kampani pracovat, co finance a nápady dají. Víc se tým bude orientovat na internet a sociální sítě. V rukávu má prý ještě jedno "velké mediální eso". Měla by jím být jedna ze známých hereček. Její jméno Renč neprozradil. 

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

12:35 Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

Hudebník a člen Trikolóry Petr Štěpánek se pracovně vypravil do prostor Poslanecké sněmovny, aby s h…