Zeman jde promluvit na Gazdíkův sjezd

27.05.2013 12:26 | Zprávy

Na celorepublikovém sněmu hnutí Starostové a nezávislí (STAN) vystoupí v pátek jako host prezident Miloš Zeman. ČTK to řekl lídr hnutí Petr Gazdík. Sněm, který se bude konat v Průhonicích u Prahy, by měl také potvrdit pokračování spolupráce hnutí s vládní TOP 09 a schválit novou podobu jejich vzájemné smlouvy. S tou už podle Gazdíka vyslovily souhlas všechny krajské sněmy STAN.

Zeman jde promluvit na Gazdíkův sjezd
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman

"Miloš Zeman dlouhodobě oceňuje význam komunálních politiků. Míní, že do celostátní politiky by měli jít zkušení regionální politici," připomněl Gazdík. Dodal, že mezi členy STAN je takových politiků nejvíc ze všech českých stran.

Na sněmu vystoupí také kníže, Kalousek a Bělobrádek

Kromě hlavy státu by na sněmu měli promluvit předseda a první místopředseda partnerské TOP 09 Karel Schwarzenberg a Miroslav Kalousek a také šéf KDU-ČSL Pavel Bělobrádek.

Původní smlouva Gazdíkova hnutí s TOP 09 o spolupráci vypršela na konci loňského roku, obě strany nyní spolupracují na základě neformální dohody. Gazdík je předsedou společného poslaneckého klubu obou uskupení, ve vládě STAN zastupuje ministryně kultury Alena Hanáková.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vfe, čtk

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nevzdáme to.“ Dominik Hašek i Emma Smetana. Milion chvilek jde do boje s opozicí

7:36 „Nevzdáme to.“ Dominik Hašek i Emma Smetana. Milion chvilek jde do boje s opozicí

Milion chvilek odstartoval kampaň před podzimními volbami do Poslanecké sněmovny. „Česko stojí před …