Zeman je drogově závislý, ohromil Moravce v ČT Schwarzenberg. A divoce se rozesmál

17.04.2016 12:47

Karel Schwarzenberg, poražený finalista přímé prezidentské volby z ledna 2013, patří k nejhlasitějším kritikům prezidenta Zemana. Nyní v Otázkách Václava Moravce za přitakání moderátora zašel ještě dále a obvinil prezidenta, že jeho jednání je ovlivněno tím, že je prezident pod vlivem drogy.

Zeman je drogově závislý, ohromil Moravce v ČT Schwarzenberg. A divoce se rozesmál
Foto: Hans Štembera
Popisek: Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg

Do studia v žižkovské věži Schwarzenberg usedl proti předsedovi Senátu Milanu Štěchovi. Tématem bylo mimo jiné i působení prezidenta Miloše Zemana. V souvislosti se Zemanovými nedávnými slovy o omezení pravomocí Senátu Schwarzenberg poznamenal, že „hlavě státu vadí každá instituce, která je nezávislá“. Ještě předtím se posmíval prezidentovým slovům, kterými přirovnal oponenty, kteří v době návštěvy čínského prezidenta pobíhali po Praze s tibetskými vlajkami, k atentátníkům.

Vrcholné číslo ovšem nastalo ve chvíli, kdy se dostalo na téma usnesení Senátu, které kritizovalo prezidenta Zemana za jeho nevhodné chování.

„Každý ví, že dlouhodobé užívání drogy odstraňuje všechny zábrany,“ vysvětloval Zemanovo chování. „Zeman se tedy chová jako drogově závislý,“ zajímalo Moravce. „Ano, on užívá nejpopulárnější českou drogu, a řekl bych, že ve zvýšené míře,“ přitakal Schwarzenberg.

„A co je ta droga?“ zajímalo Václava Moravce. Karel Schwarzenberg následně vypálil: „No alkohol, chlastáme tady všichni, v této zemi,“ rozesmál se čestný předseda TOP 09. Moravce zajímalo, zda hovoří i z vlastní zkušenosti, načež jej bývalý ministr zahraničí odrovnal přiznáním: „Ale samozřejmě.“ Když tedy překvapeného moderátora zajímalo, zda by v případě jeho prezidentování byla situace podobná jako se současným prezidentem, vysvětlil: „Tohle je otázka kvantity. A já jsem spíše na kvalitu nápojů, kdežto on je na kvantitu,“ uzavřel kníže Schwarzenberg a rozesmál se na celé kolo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

20:47 Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

Moderátorka pořadu 168 hodin České televize Nora Fridrichová vypadla ze zábavného pořadu StarDance h…