Zeman je odvážný a rovný chlap. Přimlouvám se za přijetí eura. Armén, který sklidil úspěch u kardinála Duky i anglické královny, si pochvaluje podnikání v Česku

27.06.2016 22:00 | Zprávy

Vraždění Arménů Turky si vzal Hitler za vzor a prezident Zeman je odvážný chlap, když veřejně uznal strašnou arménskou genocidu, říká Gevorg Avetisjan, úspěšný český podnikatel, výrobce oblíbené Marlenky. „Turci jsou falešný a nespolehlivý spojenec Evropské unie, na kterého si je třeba dát dobrý pozor. V současné době vydírají Evropu pomocí migrační krize. Nedávno ještě Turecko podporovalo i Islámský stát,“ uvedl Avetisjan.

Zeman je odvážný a rovný chlap. Přimlouvám se za přijetí eura. Armén, který sklidil úspěch u kardinála Duky i anglické královny, si pochvaluje podnikání v Česku
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Gevorg Avetisjan, úspěšný český podnikatel, výrobce oblíbené Marlenky.

„Vždyť syn od Erdogana pomáhal zásobovat radikály naftou a podle některých médií existují i jeho fotografie se šéfem islámských teroristů Bagdádím. Naopak hodně příjemně mě v minulých dnech překvapil německý Spolkový sněm, jenž uznal arménskou genocidu, a také český prezident Miloš Zeman, který při diplomatické návštěvě udělal to samé. Je vidět, že to je odvážný a rovný chlap, který se nebojí říct svůj názor. Teď by to ještě měla oficiálně vyhlásit česká vláda,“ prohlásil Gevorg Avetisjan, známý česko-arménský výrobce cukrovinek Marlenka, s nimiž dobyl celý svět a u kterého si podávají dveře s gratulacemi i špičkoví čeští politici.  

Životní příběh Gevorga Avetisjana by vůbec mohl sloužit jako vděčný námět pro barrandovský scénář o „českém snu“. Jako Armén se poprvé dostal z bývalého Sovětského svazu do zahraničí jen jednou, a to na takzvaný družební zájezd do tehdejšího Československa, které, jak říká, si ihned oblíbil. Po rozpadu SSSR a kruté válce mezi Arménií a Ázerbájdžánem o Náhorní Karabach se pak v devadesátých letech rozhodl emigrovat právě do Česka. „Já jsem vystudovaný architekt – designer, ale i přesto ty životní podmínky u nás byly za války pro každého hrozně těžké. Představte si, že jsme mohli používat elektriku jen hodinu denně, a to i v zimě. Tehdy nás dost zklamal i přístup našeho historického spojence – Ruska. My jsme k němu vždy vzhlíželi s úctou, ale pak se objevily informace, že Jelcin prodával zbraně jak nám, tak Ázerbájdžáncům. To vzhledem k našim vztahům nebylo moc fér. Proto i teď máme sice s Ruskem dobré kontakty, ale díváme se na něj už trochu jinak,“ vyprávěl Avetisjan. Ten, aby se dostal z nuzných poměrů a pomohl i své rodině, zamířil do Česka. Jelikož ale neměl žádné horentní úspory, vybral si za své působiště namísto vysněné Prahy raději severní Moravu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jan Štěpán

Nedostatek zdravotníků

Fakt myslíte, že tím, že jste navýšili kapacitu lékařských fakult jste vyřešili problém s nedostatkem zdravotníků? Uvědomujete si, kolik lidí školu vystuduje, ale pak práci nechce dělat nebo ji dělá radši za hranicemi za lepší peníze? Takže moje otázka, jak jste tedy problém vyřešili?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátor Hraba ve studiu PL: Možná nezbyde, než zadrátovat hranice s Německem

20:44 Senátor Hraba ve studiu PL: Možná nezbyde, než zadrátovat hranice s Německem

„Schengen je mrtvý,“ říká v pořadu Rozhovory PL senátor Zdeněk Hraba. V rozhovoru varoval před zneuž…