Zeman jede na Vysočinu. Promluví s občany i s možným ministrem Šmardou

25.06.2019 6:08

Prezident Miloš Zeman dnes zahájí v Jihlavě třídenní návštěvu Vysočiny. V kraji pak stráví několik dní dovolené v Novém Veselí, kde spoluvlastní nemovitost. Zprávu přinesla ČTK.

Zeman jede na Vysočinu. Promluví s občany i s možným ministrem Šmardou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Česka Miloš Zeman
reklama

Dnes odpoledne by měl ještě zavítat do Humpolce na Pelhřimovsku, kde má na programu setkání s občany. V dalších dnech navštíví také Třebíčsko a Žďársko. Oficiální návštěvu ukončí 27. června v Bystřici nad Pernštejnem.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) by se Zeman měl na Vysočině sejít také s kandidátem ČSSD na ministra kultury Michalem Šmardou, který by měl nahradit ministra Antonína Staňka (ČSSD). Na jmenování Šmardy ČSSD čeká od konce května. Jeho odvolání na žádost sociální demokracie navrhl Babiš, Zeman návrhu s odkazem na to, že mu Ústava nestanovuje žádnou lhůtu, zatím nevyhověl. Staňkovu rezignaci předtím odmítl.

Při své poslední oficiální návštěvě Vysočiny v roce 2017 navštívil Zeman také jadernou elektrárnu Dukovany. Letos bude část programu věnovat návštěvě výrobce plastových trubek Fraenkische v Okříškách na Třebíčsku. Setká se s lidmi ve Vladislavi na Třebíčsku a v obci Kadolec na Žďársku.

Série krajských návštěv prezidenta republiky začala v tomto roce v březnu v Karlovarském kraji.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Italská poslankyně přeřvala řetězovou motorovku. Stačilo, aby začala o tom, jak se vláda chová k nakaženým migrantům. Video, které přibilo stovky tisíc lidí do křesla

7:10 Italská poslankyně přeřvala řetězovou motorovku. Stačilo, aby začala o tom, jak se vláda chová k nakaženým migrantům. Video, které přibilo stovky tisíc lidí do křesla

Nejen Matteo Salvini, někdejší ministr vnitra Itálie, ale i řada dalších členů Parlamentu se začíná …