Zeman má perfektně narýsovanou kampaň, nešetří chválou Dvořáková

04.12.2012 22:55

Politoložka Vladimíra Dvořáková nešetřila v pořadu Události, komentáře chválou na adresu prezidentské kampaně Miloše Zemana. Podle ní má jasno strategii a dokázal vypilovat svůj projev.

Zeman má perfektně narýsovanou kampaň, nešetří chválou Dvořáková
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vladimíra Dvořáková
reklama

„Jeho kampaň je perfektně narýsovaná,“ chválila ho Vladimíra Dvořáková v ČT. „Má naprosto jasnou strategii pro první kolo, má naprosto jasnou strategii pro druhé kolo,“ dodala. Podle ní Miloš Zeman přišel na to, jak stmelit voliče ČSSD a KSČM.

„To interview nemělo chybu,“ dodala také k rozhovoru se Zemanem, který začínal v 18:30. Podle Dvořákové byl svůj, a tak jeho vystoupení stále obsahovalo tradiční bonmoty, naopak ale také nemluvil tak, aby někoho naštval.

S tím se shoduje i komentátor Petr Honzejk z HN. Nazval to „počítačově“ verzí Zeman 2.0. Podle něj byl bývalý předseda ČSSD dříve vulgární, obhroublý. „To nevidíme ve veřejných debatách. Miloš Zeman si odpouští tradiční urážky novinářů,“ poukázal Honzejk.

„Je to verte něčeho, co bychom mohli nazvat Zemanem s lidskou tváří,“ prohlásil komentátor. Přinesl ale i trochu kritiky. Zeman se podle něj šikovně tváří, že korupce byla před ním a po něm, ale během jeho vlády nikoliv. „Miloši Zemanovi se velice daří v interpretaci toho, co udělal špatně,“ míní Honzejk. Například všechny neduhy vlády nazývá omyly. Jenže buď těch omylů bylo tolik, že Zeman je špatný politik, nebo o omyly nešlo a on o všem věděl. Ani jedno prý není dobré.

V tom mu dala za pravdu i Dvořáková. „Privatizace bank byla tehdy zcela na místě, ale neříká jinou věc – že se dostala celá řada lidí z ODS do dozorčích rad,“ kritizovala opoziční smlouvu. Navíc Zeman v rozhovoru naznačil, že by rád mluvil do podoby zákonů. „To opravdu funkce prezidenta v parlamentním systému není,“ uzavřela politoložka.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Já můžu říkat, co si myslím, protože nikam nekandiduju...“ Xaver měl u Soukupa „zlou“ myšlenku

20:50 „Já můžu říkat, co si myslím, protože nikam nekandiduju...“ Xaver měl u Soukupa „zlou“ myšlenku

Koronavirus a opatření nařízená vládou – to bylo tématem čtvrtečního pořadu moderátora Jaromíra Souk…