Zeman na Žofíně ukázal, kde se dají vydělat peníze

20.04.2015 13:42

Prezident republiky měl dnes projev v paláci Žofín. Ve svém projevu nesouhlasí s názorem, že bychom měli mít stabilně fixovaná teritoria, kam bychom měli exportovat, spíše bychom měli prý dávat důraz na oborové preference než teritoriální.

Zeman na Žofíně ukázal, kde se dají vydělat peníze
Foto: Václav Fiala
Popisek: Prezident Zeman s klíčemi od Kraslic

Nedávno prý navštívil Tádžikistán, kde jsou velmi dobré exportní příležitosti pro české firmy, zejména pro specialisty na vodní elektrárny, jelikož tamní možnosti jsou využity prý jen na pět procent.  

Pokaždé, když prý jede do zahraničí, se Miloš Zeman snaží s sebou vzít i české podnikatele, a pomoci tak obchodu v České republice. Snaží se prý vyjednávat různé obchodní investice ze zahraničí, lituje však, že nemá větší kompetence, díky kterým by prý byl větším přínosem.

Miloš Zeman ve svém projevu také nesouhlasí s inflační hranicí dvou procent, sice prý pomalu umazává státní dluh, ale také znehodnocuje státní úspory. Zároveň podotkl, že podle něj je u nás tzv. importovaná deflace, která vzniká v důsledku změn cen například ropy.

Zásadně prý nesouhlasí s kurzovou intervencí České národní banky. Až se prý jednou „konečně rozhodneme“, že přijmeme euro, bude pro nás přechod velice nevýhodný vzhledem k současnému upravenému kurzu. Máme si prý vzít příklad ze Slovenska, které před přijetím eura dokázalo kurz Slovenské koruny vůči euru zvýhodnit ze 36 korun za euro, na 30 korun. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ste

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bordel ve Sněmovně: Co v TV nebylo. Tenhle ani nešel domů. A ráno, ráno bylo taky veselo. Padlo slovo „koule“

11:24 Bordel ve Sněmovně: Co v TV nebylo. Tenhle ani nešel domů. A ráno, ráno bylo taky veselo. Padlo slovo „koule“

Včera a dnes poslanci zažili v Poslanecké sněmovně rétorický maraton. Podle stránek Sněmovny trvala …