Zeman ocenil vládu a naložil opozici. Nenávistná média, vlastněná Bakalou: Honzejkové, Taberyové, Štětky

26.12.2020 13:50

Prezident republiky Miloš Zeman pronesl na sv. Štěpána před kamerami ČT své tradiční vánoční poselství. Rok 2020 označil za složitý, ale konstatoval, že vláda Andreje Babiše dělala, co mohla, aby ho zvládla. Pokud někdo selhal, tak podle prezidenta selhala opozice, ale také média. Údajně především média Zdeňka Bakaly. Spoluobčany prezident opakovaně vyzval, aby se nechali očkovat proti nemoci covid-19.

Zeman ocenil vládu a naložil opozici. Nenávistná média, vlastněná Bakalou: Honzejkové, Taberyové, Štětky
Foto: repro TV Prima
Popisek: Vánoční projev prezidenta Zemana

Anketa

Která z mrtvých osobností Vám nejvíce schází?

hlasovalo: 37495 lidí

„Dobrý den, vážení a milí spoluobčané,“ pozdravil všechny Zeman z Lán bez roušky na ústech.

Ihned dodal, že hodnocení roku 2020 bude hodnocením smutným.

„Zasáhla nás epidemie koronaviru, kterou jsme možná dokázali překonat v první vlně díky profesoru (Romanu) Prymulovi, ale pak jsme usnuli na vavřínech a domnívali jsme se, že jsme tuto epidemii potlačili. Říkala to opozice, která vyzývala k rozvolnění, říkala to vláda a především si to přála celá veřejnost. Díky tomu došlo k vlně druhé. Říká se, že jen hlupák opakuje stejnou chybu dvakrát, zatímco inteligent se dopouští chyb nových,“ zaznělo od prezidenta republiky.

Vyjádřil naději, že lidé budou postupovat zodpovědně a nebudou znovu volat po rozvolnění předčasně.

„Protože tím ohrožujeme zdraví, ohrožujeme tím i vysoký počet mrtvých a prolongujme epidemii díky tomu, že se zvyšuje počet kontaktů,“ upozornil Miloš Zeman.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Podle svých vlastních slov už vidí cestu z krize.

„Na obzoru je svítání. To svítání se jmenuje očkování. Chtěl bych všechny občany vyzvat, aby se nechali očkovat a nedali moc na ty, kteří říkají, že se nemáme nechat očkovat, že nemáme nosit roušky a že máme žít tak, jako by tady žádní epidemie nebyla,“ žádal všechny prezident.

Poté pochválil vládu, která podle jeho názoru ze všech sil pracovala na tom, aby situaci zvládla.

Vedle vlády poděkoval zdravotníkům, hasičům, policistům i armádě.

Vzápětí udeřil na opozici.

„Bohužel nemohu totéž říci o opozici. Došlo k tomu, že jedna z opozičních stran dokonce odmítla poslat svého zástupce do ústředního krizového štábu. Je velmi laciné v této době vládu kritizovat a sbírat tím laciné body. Skutečná opozice má s vládou spolupracovat nebo přinášet vlastní program,“ vyjevil svůj názor Zeman. „Mohu tedy s lítostí konstatovat, že opozice selhala.“

Vedle opozice podle prezidenta selhala také média.

„Stejně tak bohužel selhala i naše média. Zejména nenávistná byla média vlastněná Zdeňkem Bakalou. A já tvrdím, že ti novináři, kteří berou peníze od Zdeňka Bakaly, ať jsou to ti různí Honzejkové, Taberyové, Štětky a další, jsou hodni nejhlubšího opovržení,“ vypálil Zeman.

Zatímco vláda bojuje s epidemií, jiní podle prezidenta jen mluví.

Podle Zemana je jasné, že epidemie zanechala výrazné stopy na české ekonomice. Jádro ekonomiky, které prezident popsal jako průmysl, stavebnictví a zemědělství, zůstalo v podstatě nedotčeno, a nejvíc zasažen byl sektor služeb. „Přál bych si, aby po krátkodobé a dočasné pomoci došlo k přechodu k dlouhodobým úvěrům,“ pravil prezident. „Já věřím, že skuteční podnikatelé s pomocí tohoto úvěrového rámce dokážou své formy oživit,“ prohlásil Zeman.

Pár slov prezident věnoval i krajským volbám. Zdůraznil, že není zastáncem obcházení vítěze voleb, ale je si prý vědom toho, že hledat koaličního partnera je složité.

Z úst prezidenta také zaznělo, že volby do Sněmovny v příštím roce vypíše na začátek října.

Už teď prý počítá s tím, že politici se budou méně setkávat s občany a budou více využívat moderních technických prostředků.  

Byl by také rád, aby všechny strany předložily jasný program bez frází.

„Věřím tomu, že kandidáty budou lidé, kteří už něco v životě dokázali. Nikoli lidé, kteří se vynoří z neznáma a řeknou, že sice zatím nic nedokázali, ale že slibují, že budou hodně pracovat. Takových lidí se varujte,“ zdůraznil prezident s tím, že podobní lidé už v minulosti poškodili českou politickou scénu.  

Nakonec poděkoval všem občanům.

„Nenechali jste se zmást zběsilou propagandou, která vám říká ‚nenechte se očkovat a nenoste roušky‘... Zažil jsem klimatické šílence, kteří nám tvrdili, že letošní rok bude nejhorší sucho za posledních 500 let. A poté začalo intenzivně pršet,“ uvedl prezident.

Poté ještě jednou požádal spoluobčany, aby se řídili zdravým rozumem a v souladu s ním se nechali očkovat, protože historie ukázala, že očkování už pomohlo v boji s obrnou a jinými nemocemi, takže pomůže i v boji s koronavirem. Každý, kdo se nechá očkovat, pomůže podle Zemana nejen sobě, ale především i druhým lidem.

Nakonec prezident popřál všem lidem vše nejlepší do roku 2021.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš, Babiš. Von der Leyeonová to ani neřekla, a na ČT už jela lišta! U Xavera padaly bomby

17:40 Babiš, Babiš. Von der Leyeonová to ani neřekla, a na ČT už jela lišta! U Xavera padaly bomby

Moderátor Luboš Xaver Veselý si do internetové televize XTV pozval komentátora serveru Info.cz Petra…