Zeman prezidentem? Moc šancí si nedává

17.05.2011 14:19

Expremiér Miloš Zeman nevyloučil kandidaturu na prezidenta. Na úterní tiskové konferenci Strany práv občanů - zemanovci (SPOZ) zároveň upřesnil, že kandidovat bude pouze v případě přímé volby a bude-li cítit značnou podporu občanů.

Zeman prezidentem? Moc šancí si nedává

Ke své kandidatuře je Miloš Zeman skeptický a pochybuje, že by mohl být zvolen prezidentem. Kandiduje jen proto, aby vyhověl přátelům ze Strany práv občanů - zemanovci a nepůsobil jako zbabělec. 

Vedení strany naopak vidí v Zemanovi nejvhodnějšího kandidáta a hodlá za jeho prosazení do funkce bojovat všemi demokratickými prostředky. "Zeman je pro nás bezedná studnice morálních vlastností. Pro republiku není v současné situaci vhodnější kandidát než Miloš Zeman. Budeme se snažit apelovat na lidi, aby nedávali možnost politickým stranám handlovat o nejvyšší post v České republice," uvedl předseda strany Vratislav Mlynář.

Dále čtěte:
Zeman opět "vylézá z nory", píše MF Dnes. Chce vytlačit VV

V případě úspěchu by Zeman respektoval demokraticky zvolenou vládu a nesnažil se vytvářet žádnou alternativu domácí nebo zahraniční politiky. Pozval by také představitele všech parlamentních stran k neformálnímu dialogu. "Prezidentský úřad by měl být neutrální půdou dialogu mezi všemi parlamentními stranami," řekl.

Zklamáním by pro čestného předsedu SPOZ Zemana byla volební neúčast aférami a skandály znechucených občanů. "Já bych jim nehezky vzkázal, že by to byla zbabělost. Je potřeba jim ale nabídnout alternativu," sdělil Zeman.

Počínání vládní koalice Zeman nepovažuje za dobré. Odsoudil zejména reformy, které podle něj ohrožují budoucnost. Daňová reforma přispívá k polarizaci mezi bohatými a chudými. Důchodová reforma postihne 70 procent starobních důchodců. Zdravotní reforma v očích vládní koalice znamená, že lidé budou léčeni nikoli podle stavu svého zdravotního postižení, ale podle stavu své peněženky, řekl čestný předseda SPOZ.

Psali jsme:
Vláda dělá reformu z blbosti. Senior Zeman ohrožoval Jílkovou holí

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mad

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Předsudečnost a xenofobie! Senát na návrh Lásky odsoudil ombudsmana Křečka

8:47 Předsudečnost a xenofobie! Senát na návrh Lásky odsoudil ombudsmana Křečka

Senát zkritizoval veřejného ochránce práv Stanislava Křečka za jeho výroky vůči menšinám a uprchlíků…