Zeman přišel na sjezd ČSSD s atomovou bombou. Jste spíše stranou Prague Pride než stranou práce, usadil delegáty

01.03.2019 11:16

Prezident Miloš Zeman promluvil na sjezdu ČSSD a přislíbil svůj hlas straně v evropských volbách. V závěru jí popřál, aby se strana dostala ze sedmi procent na třicet.

Zeman přišel na sjezd ČSSD s atomovou bombou. Jste spíše stranou Prague Pride než stranou práce, usadil delegáty
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Prezident Miloš Zeman hovoří na sjezdu ČSSD, sleduje jej předseda strany Jan Hamáček

„Milé přítelkyně, vážení přátelé, děkuji za pozvání na váš sjezd. Když jsme se viděli naposledy, doporučoval jsem vám spolupráci s hnutím ANO. Vím, že toto doporučení do jisté míry rozdělilo sociální demokracii a jsem rád, že jste se zeptali členské základny, co si o tom myslí. Myslím, že jste zaznamenali už první úspěchy ve vládě, jako příklad bych uvedl zrušení karenční doby,“ řekl úvodem Zeman. 

„Nenechte se zmást posledními průzkumy, které vám přikládají pět procent. Stejně jako pohrdám novináři, pohrdám i průzkumníky,“ sdělil. „Každý host má přinést nějaký dárek, když někam přichází. Proto jsem se rozhodl, že v blížících se volbách do Evropského parlamentu budu volit sociální demokracii,“ řekl Zeman a straníci jej odměnili bouřlivým potleskem. „Jeden hlas máte a když přesvědčím svoji ženu, budete mít dokonce dva,“ dodal pro pobavení sálu.

„Teď už zbývá úplná maličkost, to jest získat alespoň několik set tisíc dalších hlasů, aby sociální demokracie zaujala alespoň důstojné místo, neboť by bylo zahanbující pro nejstarší českou politickou stranu, kdyby ji předstihly politické strany, které se teprve etablují na české politické scéně, například Piráti,“ rýpl si.

Zeman letos slaví třicet let v české politice. „Občas tak rozdávám nevyžádané rady. Politik, který nedokáže oslovit voliče, a nejenom členy, není a nemůže být dobrý politik. Vy máte dobré politiky a málo si jich vážíte. Vezměte si takového Petra Víchu v Bohumíně, vezměte si Honzu Birkeho v Náchodě. A mám dojem, že i starosta Nového Města na Moravě měl velmi dobrý výsledek. A takových komunálních politiků je hodně. A vy si jich málo vážíte,“ kritizoval Zeman. 

„Někdy jsem měl dojem, že sociální demokracie je spíše stranou organizující pochod Prague Pride než stranou práce. Nicméně nemám nic proti tomu, aby nejrůznější menšiny byly zahrnuty ve vašem programu. Nezapomínejte však pro menšiny na většinu,“ podotkl a vyzval stranu k dodržování sociálnědemokratického programu. 

„jak největší tajemství atomové bomby spočívá v tom, že ji lze vyrobit, tak největší tajemství sociální demokracie spočívá v tom, že umí, když se chce, že ze sedmiprocentní strany se může opět zdvihnout a že může opět vstoupit do Strakovy akademie hlavním vchodem. „Když jsem to jednou říkal, nikdo mi nevěřil. A za několik let se dveře Strakovy akademie otevřely. Přeji sociální demokracii úspěch,“ uzavřel.

reklama

autor: vef

Mgr. Marek Novák, MBA byl položen dotaz

Úsporný balíček

Co přesně chcete napadnout u ÚS? A myslíte, že máte šanci? A rozhodl už soud o vašich předchozích žalobách? Třeba ohledně valorizace důchodů? A ještě jedna všc, kdybyste byly po volbách u vlády. Co byste změnili nebo zrušili?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mrznou bez jídla a vody. Ukrajina nařídila evakuaci. To není bojiště, jenom Poláci už mají dost

16:50 Mrznou bez jídla a vody. Ukrajina nařídila evakuaci. To není bojiště, jenom Poláci už mají dost

Polští řidiči kamionů nadále protestují proti neomezenému přístupu ukrajinských dopravců na polské ú…