Zeman přišel na sjezd ČSSD s atomovou bombou. Jste spíše stranou Prague Pride než stranou práce, usadil delegáty

01.03.2019 11:16

Prezident Miloš Zeman promluvil na sjezdu ČSSD a přislíbil svůj hlas straně v evropských volbách. V závěru jí popřál, aby se strana dostala ze sedmi procent na třicet.

Zeman přišel na sjezd ČSSD s atomovou bombou. Jste spíše stranou Prague Pride než stranou práce, usadil delegáty
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Prezident Miloš Zeman hovoří na sjezdu ČSSD, sleduje jej předseda strany Jan Hamáček

„Milé přítelkyně, vážení přátelé, děkuji za pozvání na váš sjezd. Když jsme se viděli naposledy, doporučoval jsem vám spolupráci s hnutím ANO. Vím, že toto doporučení do jisté míry rozdělilo sociální demokracii a jsem rád, že jste se zeptali členské základny, co si o tom myslí. Myslím, že jste zaznamenali už první úspěchy ve vládě, jako příklad bych uvedl zrušení karenční doby,“ řekl úvodem Zeman. 

„Nenechte se zmást posledními průzkumy, které vám přikládají pět procent. Stejně jako pohrdám novináři, pohrdám i průzkumníky,“ sdělil. „Každý host má přinést nějaký dárek, když někam přichází. Proto jsem se rozhodl, že v blížících se volbách do Evropského parlamentu budu volit sociální demokracii,“ řekl Zeman a straníci jej odměnili bouřlivým potleskem. „Jeden hlas máte a když přesvědčím svoji ženu, budete mít dokonce dva,“ dodal pro pobavení sálu.

Fotogalerie: - Sjezd ČSSD 2019

Jan Hamáček hovoří k delegátům sjezdu ČSSD
Delegáti  sjezdu ČSSD
Jaroslav Foldyna mezi delegáty sjezdu ČSSD
Prezident Miloš Zeman hovoří na sjezdu ČSSD, sledu...
Vystoupení prezidenta Zemana na sjezdu ČSSD
Jaroslav Foldyna na sjezdu ČSSD

„Teď už zbývá úplná maličkost, to jest získat alespoň několik set tisíc dalších hlasů, aby sociální demokracie zaujala alespoň důstojné místo, neboť by bylo zahanbující pro nejstarší českou politickou stranu, kdyby ji předstihly politické strany, které se teprve etablují na české politické scéně, například Piráti,“ rýpl si.

Zeman letos slaví třicet let v české politice. „Občas tak rozdávám nevyžádané rady. Politik, který nedokáže oslovit voliče, a nejenom členy, není a nemůže být dobrý politik. Vy máte dobré politiky a málo si jich vážíte. Vezměte si takového Petra Víchu v Bohumíně, vezměte si Honzu Birkeho v Náchodě. A mám dojem, že i starosta Nového Města na Moravě měl velmi dobrý výsledek. A takových komunálních politiků je hodně. A vy si jich málo vážíte,“ kritizoval Zeman. 

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

„Někdy jsem měl dojem, že sociální demokracie je spíše stranou organizující pochod Prague Pride než stranou práce. Nicméně nemám nic proti tomu, aby nejrůznější menšiny byly zahrnuty ve vašem programu. Nezapomínejte však pro menšiny na většinu,“ podotkl a vyzval stranu k dodržování sociálnědemokratického programu. 

„jak největší tajemství atomové bomby spočívá v tom, že ji lze vyrobit, tak největší tajemství sociální demokracie spočívá v tom, že umí, když se chce, že ze sedmiprocentní strany se může opět zdvihnout a že může opět vstoupit do Strakovy akademie hlavním vchodem. „Když jsem to jednou říkal, nikdo mi nevěřil. A za několik let se dveře Strakovy akademie otevřely. Přeji sociální demokracii úspěch,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klaus to odpálil, Trikolóra je ve Sněmovně, ukázal průzkum. Sílí SPD a ANO. Zato Fialova ODS je v hrůzostrašné situaci

18:07 Klaus to odpálil, Trikolóra je ve Sněmovně, ukázal průzkum. Sílí SPD a ANO. Zato Fialova ODS je v hrůzostrašné situaci

Pokud by se volby konaly nyní, ve Sněmovně by zasedlo sedm stran. Nově i Trikolóra Václava Klause ml…