Zeman přistával v Kazachstánu ve sněhu a za prudkého větru. Zahájil státní návštěvu

23.11.2014 19:26

REPORTÁŽ Prezident Miloš Zeman je od neděle na státní návštěvě Kazachstánu a při příletu do metropole Astany jej překvapilo především počasí. V moderním hlavním městě totiž letadlo přistálo do mrazu, větru a několika centimetrů čerstvého sněhu.

Zeman přistával v Kazachstánu ve sněhu a za prudkého větru. Zahájil státní návštěvu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Anketa

,,Kunda, hovno, zkurvili". Taková slova použil v přímém rozhlasovém přenosu prezident Miloš Zeman. Co vy na to?

hlasovalo: 52733 lidí

Prezident Zeman je v Kazachstánu již podruhé, poprvé jej navštívil v roce 1999 jako předseda vlády. Přistání proběhlo ve večerních hodinách, a podle informací redaktora ParlamentíchListů.cz bylo vystoupení z letadla pro členy delegace, letící z Prahy, překvapivé. Mráz dosahoval přibližně patnácti stupňů, a byl navíc zostřen extrémním větrem. Přistávací manévr prezidentského speciálu to ale nijak neohrozilo.

Následovalo oficiální přivítání hlavy státu, při kterém byl Miloš Zeman podarován květinou. Snad vzhledem k nehostinným podmínkám se ceremoniál odehrál velmi rychle a prezident následně odjel do svého hotelu.

Program oficiální návštěvy někdejší sovětské republiky začne v pondělí. Po dvou dnech bude návštěva pokračovat v Tadžikistánu, což je rovněž někdejší svazová republika. V Kazachstánu se hned v pondělí sejde s prezidentem Nursultanem Nazarbajevem, poté by měl vystoupit na podnikatelském semináři. V rámci návštěvy by mělo být podepsáno i několik obchodních dohod, proto s prezidentem letí i podnikatelská delegace.

Po dalších setkáních v úterý večer odletí do tádžikského Dušanbe, kde jej čeká podobný program, včetně setkání s prezidentem Imomalim Rachmonem. Na cestě jej doprovází i reportér ParlamentníchListů.cz, který bude o novinkách z návštěvy pravidelně informovat.

https://scontent-b.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/q81/p180x540/10806250_10205167074887382_6638821463122934561_n.jpg?oh=a53703ad6d4c72f0b7a4c0ed497293cd&oe=54D52BDF

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Radim Panenka, jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nic neplatit, všechno si nahrávat. Už prý přetekla mez. Až vás přijdou lustrovat hygienici...

21:32 Nic neplatit, všechno si nahrávat. Už prý přetekla mez. Až vás přijdou lustrovat hygienici...

Výkon státní správy nemá být o zastrašování. „Způsob nařízení plošných kontrol s doporučením vůči po…