Zeman proti mně užil brutální metodu-kouřil, řekl po společné schůzce Nečas

05.02.2013 21:40

Premiér Petr Nečas (ODS) se v úterý sešel s budoucím prezidentem Milošem Zemanem (SPOZ). Po schůzce trvající přibližně hodinu a tři čtvrtě Nečas novinářům v nadsázce prozradil, že Zeman kouřil, což lze považovat za brutální metodu vyjednávání. Vyjádřil zároveň přesvědčení, že předčasné volby si nepřeje ani on, ale ani budoucí prezident, ačkoli to během předvolební kampaně opakovaně uvedl.

Zeman proti mně užil brutální metodu-kouřil, řekl po společné schůzce Nečas
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Petr Nečas

„Musím vycházet z toho, že pan zvolený prezident Zeman proti mně používá brutální metody, například kouří. Takže samozřejmě budeme muset hledat metody, jak toto vyřešit,“ poznamenal po setkání premiér. S vážnou tváří následně uvedl, že spolu se Zemanem projednali otázky domácí i zahraniční politiky.

Budou předčasné volby?

Nepřekvapí, že si šéf pravicové vlády nepřeje předčasné volby, po kterých volá levicová opozice, o to zajímavější je ale sledovat vyjádření budoucího prezidenta Zemana, který sám sebe prezentuje jako levicově smýšlejícího občana. Zeman v předvolební kampani o předčasných volbách nejednou mluvil, ale zdá se, že po volbách se situace poněkud obrací.

„Předčasné volby nejsou přáním ani předsedy vlády, ale jsem přesvědčen, že ani nově zvoleného prezidenta,“ domnívá se Nečas. „Myslím si, že je potřeba rozlišovat výroky, které jsou součástí dobíhající volební kampaně, byť jsou proneseny až po volbách, a realistického postupu předního ústavního činitele,“ prohlásil premiér.

Deníku Právo v zásadě totéž potvrdil i sám Zeman, který deníku řekl, že coby prezident nebude odvolávat vládnoucího premiéra, ačkoli k tomu podle jednoho z výkladů Ústavy ČR má prostor. Zeman však pro Právo prohlásil, že by tento krok neučinil žádný prezident dbalý své cti.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rusko utáhlo kohouty, nefouká a k tomu Green Deal. Hodně děsivá předzvěst: Každý třetí Čech...

18:45 Rusko utáhlo kohouty, nefouká a k tomu Green Deal. Hodně děsivá předzvěst: Každý třetí Čech...

„Tenhle socialismus nemá chybu!“ Ekonom Kovanda ztrhal hospodářskou politiku Evropské unie. Green De…