Zeman prý neřekl vůbec nic. Pavel Sehnal nabízí úvahu, jak to bylo s Rusy a Vrběticemi

29.04.2021 15:20

Náhodné výbuchy ve Vrběticích jsou nepravděpodobné. Myslí si to předseda Aliance pro budoucnost Pavel Sehnal, který kritizuje prezidenta Miloše Zemana za jeho vystoupení k celému případu. Prý neřekl prakticky nic. “Žádné důkazy nepředložil, přestože říkal, že celý týden studoval dostatek dokumentů,” uvádí politik.

Zeman prý neřekl vůbec nic. Pavel Sehnal nabízí úvahu, jak to bylo s Rusy a Vrběticemi
Foto: APB
Popisek: Pavel Sehnal, předseda Aliance pro budoucnost
reklama

Nedělní vystoupení hlavy státu ke kauze Vrbětice vyvolalo na veřejnosti vyostřené diskuse. Předseda Aliance pro budoucnost Pavel Sehnal ale obsahem projevu Miloše Zemana překvapený nebyl.

“Vystoupení prezidenta Miloše Zemana všichni, kteří měli pocit, že něco řekne, s netrpělivostí očekávali. My, kteří pana Zemana a známe a politicky ho pozorujeme po několik desetiletí víme, že neřekne nic. To se také stalo,” uvedl.

Anketa

Kdyby teď hospoda poblíž načerno otevřela zahrádku, zašli byste posedět?

53%
34%
hlasovalo: 20236 lidí

Podle něho prezident nepředložil žádné důkazy, které by poskytly jakékoli další podrobnosti o případu. “Dozvěděli jsme se, že existují dvě vyšetřovací verze případu a buď to byla náhoda nebo teroristický útok. Důkazy pro jednu ani druhou variantu pan prezident nepředložil, přestože říkal, že celý týden studoval dostatek dokumentů,” připomíná Sehnal.

“Prezident má ze zákona přístup k utajovaným skutečnostem a všem zprávám zpravodajských služeb, takže měl možnost se seznámit se všemi dostupnými podklady. Jeho výroky jsou natolik neurčité, že z nich nelze usuzovat vůbec nic,” míní.

Měli bychom prý vycházet z toho, že skutečně existují zpravodajci tajných služeb různých zemí operující na území druhých států. “Nepochybně i provádí různé akce. Vzhledem k tomu, že časové rozpětí mezi prvním a druhým výbuchem jsou skoro dva měsíce, je nepravděpodobné, že by šlo o náhodu. Domnívám se proto, že jsme byli terčem násilného aktu. Komu tento násilný akt připsat je otázka dalšího zkoumání,” konstatuje šéf Aliance pro budoucnost. 

“Osobně se domnívám, že Česká republika byla cvičnou loukou, na jejímž území se odehrála akce jiných států. Hovoří se o možnosti, že zbrojní materiál, který v těch skladech byl, měl směřovat přes Bulharsko na Ukrajinu. Vypadá to jako logická varianta. Jestliže Rusko bylo do tohoto válečného konfliktu zapojeno, vyvíjelo činnost, která měla protistraně znesnadnit přístup k munici a dalšímu materiálu,” dodal Pavel Sehnal.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Radim Panenka

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!

16:06 A dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!

„Zřejmě jeho jediný program je Antipirát. Z tohoto pohledu to ukazuje, že spíše úplně rezignoval na …