Zeman se nebezpečně přiblížil spojení islámu a terorismu, kritizoval prezidenta v ČT analytik Votápek

19.09.2017 19:40

Český prezident Miloš Zeman promluvil na půdě OSN. Nikoli poprvé prohlásil, že je třeba bojovat proti terorismu, a chránit tak civilizaci. Ocenil také, že při OSN vznikl úřad pro boj s terorismem. Někdejší ministr zahraničí za KDU-ČSL Cyril Svoboda v ČT oponoval, že tento nový úřad toho moc nezmůže. Ještě kritičtější k Zemanovi byl Vladimír Votápek.

Zeman se nebezpečně přiblížil spojení islámu a terorismu, kritizoval prezidenta v ČT analytik Votápek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vladimír Votápek

Někdejší ministr zahraničí Cyril Svoboda ocenil, že se prezident Zeman ve svém projevu věnoval jen dvěma tématům. „To činí projev přehlednějším,“ ocenil Svoboda. Kritičtější byl v pohledu na to, jak definovat terorismus. Zeman ocenil, že vzniká koordinační centrum proti terorismu. „Na tom, co je terorismus, se shodne asi většina evropských zemí, ale jiné země už se na to mohou dívat jinak, mohou to vnímat jako boj za svobodu,“ upozornil Svoboda. Proto úřad toho moc nevyřeší, jen politické odhodlání.  

Úřad podle Cyrila Svobody nic nevyřeší už proto, že skutečná moc leží v Radě bezpečnosti OSN. Úřady stojící mimo Radu bezpečnosti fakticky nemají sílu něco prosadit.

Někdejší ministr zahraničí Jan Kavan, taktéž sedící ve studiu ČT, byl k Zemanovi ještě vstřícnější. Ocenil, že prezident zmínil téma terorismu i potřebu mezinárodní pomoci těm zemím, ze kterých lidé prchají, aby z nich nadále neutíkali a naopak se snažili svou zemi pozvednout. Poznamenal také, že režimy sankcí nefungují. Je to vidět na Kubě a kvůli sankcím svou politiku nezmění ani Rusko, ani KLDR.

Připomněl také, že prezident USA Donald Trump kritizoval v OSN Írán, ale jaksi pozapomněl na to, že Saúdská Arábie bombarduje Jemen, což je podle Kavana nevyvážené.

Vladimír Votápek byl ze tří hostů České televize vůči Zemanovi nejkritičtější. „Pan prezident se nebezpečně přiblížil tomu spojení islámu a terorismu, které by ale na půdě OSN bylo odmítnuto, kdyby opravdu zaznělo,“ uvedl Votápek.  

Svět by podle jeho názoru mohl být relativně klidné místo. „Problém je, že v celé řadě zemí vládnou režimy, které jsou nekompetentní a svou neschopnost zakrývají tím, že vyvolávají konflikty,“ zlobil se v ČT analytik. Na KLDR je podle jeho názoru třeba tlačit, protože hrozí, že se jaderná zbraň, kterou dnes disponuje severokorejský komunistický režim, dostane do rukou teroristů.

Prozatím teroristé využívají jen automobily. Jejich činy jsou barbarské a každý zhaslý život je smutný, ale automobilem nás teroristé neohrozí. Kdyby se jim dostala do rukou jaderná bomba, teroristé by mohli zničit Západ. A proti tomu musíme udělat vše, co je v našich silách. I kdyby to znamenalo, že Čína sebere Severokorejcům všechny jaderné zbraně. Čína má v KLDR největší vliv, tak ať ho uplatní, zdůraznil Votápek. 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

Jak můžete někoho obvinit bez důkazů?

Vaše vláda nálepkuje dost často, vy hlavně a chcete bojovat proti dezinformacím, ale jdete podle vás příkladem? Je podle vás v pořádku, že někoho obviníte a pak nejste schopný u soudu říci, na základě čeho a svá obvinění doložit? A omluvíte se SPD nebo se odvoláte? https://www.parlamentnilisty.cz/p...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Je mi z toho na zvracení. Politický analytik Baránek a jiní o fotce slovenského exministra obrany s českou „nánou“ Černochovou

4:46 Je mi z toho na zvracení. Politický analytik Baránek a jiní o fotce slovenského exministra obrany s českou „nánou“ Černochovou

„Přijde k většímu a staršímu bratrovi, protože tak se to tradovalo, a tak moc se mu chce dostat do a…