Zeman se s tím nemazal: Volil bych Donalda Trumpa. Norbert Hofer je jako já a Fico

20. 9. 2016 12:25

Na to, že konjunktura českého hospodářství může brzy skončit, upozornil v rozhovoru, který poskytl serveru iDnes.cz, český prezident Miloš Zeman. Krátce okomentoval osobnost rakouského prezidentského kandidáta Norberta Hofera a prozradil, pro kterého kandidáta amerických prezidentských voleb by hlasoval, kdyby byl Američanem.

Zeman se s tím nemazal: Volil bych Donalda Trumpa. Norbert Hofer je jako já a Fico
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Vyjádřil potěšení nad tím, že v minulém roce rostla česká ekonomika o 4 %. „Ale je realistické vidět i varovné signály, především trvalý pokles českého stavebnictví. Říká se, že stavebnictví je indikátorem konjunktury, a v takovém případě ta konjunktura může velice brzo skončit,“ upozornil prezident.

Aby si česká ekonomika udržela dobrou kondici, je nutné pronikat na další zahraniční trhy, přitahovat zahraniční investice a je nutná ekonomická diplomacie. „Což je velice nudná disciplína, která mediálně není vůbec vděčná, protože většina novinářů včetně takzvaných ekonomických analytiků tomu vůbec nerozumí,“ neodpustil si prezident šťouchanec do řad žurnalistů.

Anketa

Miloš Zeman jasně řekl, že kdyby byl Američanem, volil by Donalda Trumpa. Je to dobře?

97%
3%
hlasovalo: 9484 lidí

Celé video je ZDE

Skutečný růst ekonomiky zajišťují Investice

Ocenil přebytek českého rozpočtu, ale upozornil, že je způsoben i poklesem investic, což jej mrzí. Protože investice zajišťují skutečný růst ekonomiky, a ne spotřeba, ať už vlády, nebo domácností. Na místě premiéra by tak prostředky nedával na dárečky pro voliče, ale na investice. Většina běžných politiků to neudělá proto, že investice nemají volební právo. „Takže se za ty dárečky nemohou odvděčit,“ podotkl

Hofer je mladý a dynamický politik

„Mladý, dynamický, expanzivní politik,“ tak hodnotí osobnost Norberta Hofera, kandidáta na post rakouského prezidenta. „Myslím si, že představuje v té oblasti orientace do budoucnosti velmi stejnou linii, jakou má Robert Fico na Slovensku, Viktor Orbán v Maďarsku, Andrzej Duda v Polsku a já v ČR,“ poznamenal prezident.

Právě Zeman bývá někdy označován za populistu. Moderátor Jaroslav Plesl se jej proto zeptal, co toto slovo pro něj znamená. „Je to velmi užitečná nálepka. Ale kdyby měl někdo vysvětlit, v čem se projevuje populismus nebo co to je populismus, tak by to neuměl. Mimochodem říká se to i o Donaldu Trumpovi a o dalších. Je to nálepka, kterou se šermuje v politických soubojích a na kterou se zapomene, když volby skončí, ať už jakýmkoliv výsledkem.

I Reagan byl terčem posměšků

Před vítězstvím Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách je opakovaně varováno, naposledy tak učinil šéf Evropského parlamentu Martin Schulz. „Já si vzpomínám, jaké to bylo, když kandidoval Ronald Reagan. Posměšky. Vždyť je to hloupý herec. Hrál jen v kovbojkách, žádné charakterní role. Co od něj můžete očekávat? A byl to jeden z největších amerických prezidentů,“ uvedl prezident. Na otázku, jaké by byly Spojené státy pod vedením Donalda Trumpa, pak odpověděl: „V každém případě jiné než pod vedením Baracka Obamy. Nezapomeňte, že při vší úctě k Baracku Obamovi jeho jméno je spojeno s celou řadou neúspěchů. Podařilo se rozhasit celý Střední východ, zůstaly mokvající rány a vlastně žádná z nich se nezahojila,“ uvedl Zeman. Na otázku, zda by pro něj byl lepším americkým prezidentem Donald Trump, odpověděl, že se nebude vměšovat do amerických záležitostí: „Pouze řeknu, že kdybych byl americkým občanem, ano, volil bych Donalda Trumpa.“

 

 

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Trestní stíhání Jiřího Pehe? Orgány by měly konat, řekl prezident Zeman

23:04 Trestní stíhání Jiřího Pehe? Orgány by měly konat, řekl prezident Zeman

Prezident Miloš Zeman se v pravidelném čtvrtečním pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov věnoval…