Zeman se sešel se šéfem Rozhlasu. Poprvé od "slavných" Hovorů

15.06.2015 19:59

Generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan se dnes sešel s prezidentem Milošem Zemanem. Téma schůzky Hrad nekomentoval. Uvedl jen, že se uskutečnila na žádost šéfa rozhlasu. Šlo o plánovanou návštěvu, řekl bez dalších podrobností mluvčí rozhlasu Jiří Hošna. O možném obnovení pořadu na vlnách ČRo podle něj účastníci schůzky nejednali.

Zeman se sešel se šéfem Rozhlasu. Poprvé od "slavných" Hovorů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Generální ředitel ČRo Peter Duhan
reklama

"Šlo pouze o plánovanou zdvořilostní návštěvu," uvedl Hošna. Sdílnější nebyl ani mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. "Setkání na Pražském hradě se uskutečnilo na žádost pana generálního ředitele Petra Duhana. Z tohoto důvodu k tomu nemám žádný komentář," řekl.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Duhan se s hlavou státu sešel již loni v prosinci, kdy spolu probírali události kolem rozhlasových Hovorů z Lán. Prezident Zeman v nich tehdy použil vulgární výroky, za což si rozhlas od vysílací rady a Rady ČRo vysloužil upozornění na porušení zákona a kodexu ČRo.

Kvůli nesouhlasu prezidenta s předtáčením pořadu se pak jeho pravidelné rozhovory z veřejnoprávního rozhlasu přesunuly na stanici Frekvence 1.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk, mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti? Psychoušové a bonzáci! A šéfky TOP 09 se bojím. Podívejte se na ni, má to v očích! U Xavera vystoupila novinářská „šlechta“

17:26 Piráti? Psychoušové a bonzáci! A šéfky TOP 09 se bojím. Podívejte se na ni, má to v očích! U Xavera vystoupila novinářská „šlechta“

Komentátor Petr Holec se domnívá, že strana Pirátů je stranou, která je založená na bonzáctví. Předs…