Zeman si přál Nečasův vládní pád. Teď spolu poletí do Číny

15.10.2014 19:40

Bývalý premiér Petr Nečas poletí s prezidentem Milošem Zemanem na návštěvu Číny. Nebude součástí národní delegace, ale zemi navštíví v rámci podnikatelské mise. Zeman to dnes řekl v rozhovoru s ČTK. Oficiální návštěva českého prezidenta se uskuteční 24. až 27. října.

Zeman si přál Nečasův vládní pád. Teď spolu poletí do Číny
Foto: Radim Panenka
Popisek: Někdejší premiér a expředseda ODS nesouhlasí s tím, jak orgány činné v trestním řízení v kauze postupují
reklama

Zástupci Hradu již v minulosti uvedli, že Zeman navštíví provincie, sveze se rychlovlakem nebo bude diskutovat s občany. Na závěr cesty bude přijat nejvyššími čínskými představiteli. Během návštěvy je v plánu podpis asi desítky smluv a dohod. O jaké smlouvy se bude jednat, nechtěl Zeman přiblížit. Mluvit o nich před jejich podepsáním by byl podle něj diletantismus.

Zeman potvrdil, že součástí podnikatelské delegace bude i Nečas. „Petr Nečas mě o to sám požádal a já neměl důvod mu nevyhovět,“ řekl. „Jede tam jako součást podnikatelské mise, jinými slovy není člen národní delegace,“ dodal s tím, že v podnikatelské misi může být každý, kdo má v Číně své obchodní zájmy. „Předpokládám, že Petr Nečas je tam má, protože jinak by se o účast v této misi nepřihlásil,“ doplnil. Za jakou společnost Nečas do Číny pojede, přiblížit nechtěl.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Podle dřívějších informací Lidových novin expremiér Nečas získal práci u developera a majitele finanční skupiny SPGroup Pavla Sehnala. Spolu s Ivo Strejčkem je také jednatelem ve firmě NESTAC Consulting a přednáší na liberálně-konzervativní akademii CEVRO.

Za pádem Nečasovy vlády, kterou vedle jeho ODS tvořily ještě TOP 09 a Věci veřejné, stála kriminální aféra ředitelky premiérova kabinetu Jany Nagyové, která byla zároveň jeho milenkou (nyní manželka). Nagyová podle obžaloby zneužila v roce 2012 zpravodajce vojenské tajné služby ke sledování Nečasovy manželky Radky, obviněná je také ohledně údajného uplácení poslanců funkcemi a vynášení informací z Bezpečnostní informační služby.

Nečas rezignoval na funkci předsedy vlády loni 17. června.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk, mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Maláčová v problémech. Ještě horší čekají na Hamáčka, a nejen kvůli radovánkám na dovolené. Poprvé se začalo mluvit o pádu vlády

14:02 Maláčová v problémech. Ještě horší čekají na Hamáčka, a nejen kvůli radovánkám na dovolené. Poprvé se začalo mluvit o pádu vlády

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) má potíže. Na její ministerstvo vtrhla polic…