Zeman si učurává, napsal. Teď si podal Klause, který může za stav Česka

19.02.2019 11:00

Psycholog Bohumil Sláma v červnu 2017 napsal, že se Miloš Zeman nesmí znovu stát prezidentem, protože je to v jádru „demagog, lhář a amorální člověk“. Slámovo přání se nesplnilo. Zeman se stal prezidentem a psychologovi a spisovateli nezbylo, než se s tím smířit. Místo Zemana se teď zaměřil na exprezidenta Václava Klause a jeho syna Václava Klause mladšího (ODS). A prý má Klausů plné zuby.

Zeman si učurává, napsal. Teď si podal Klause, který může za stav Česka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Klaus

„Každý psycholog nebo psychiatr ví, že ve stáří se člověk stává jednak rigidnějším, jednak se zvýrazňují jeho povahové rysy. Dobře je to vyjádřeno v pohádkách: kdo byl po většinu svého života převážně dobrým člověkem, stává se hodným dědečkem či laskavou babičkou; kdo byl charakterově problémový, stává se zlým dědkem nebo ježibabou. Je to tím, že jak mu ochabuje šedá kůra, prosakují „spodní proudy“ a podobně jako u inkontinence moči dochází k inkontinenci emoční. A Miloš Zeman si ‚učurává‘ stále častěji a stále víc,“ napsal Sláma v blogu na serveru Aktuálně.cz v červnu 2017.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Zemana považuje za demagoga, lháře a bezcharakterního a amorálního člověka.

Podobně kriticky hledí i na dnešního poslance ODS Václava Klause mladšího a jeho otce exprezidenta Václava Klause. V textu pro server časopisu Přítomnost prozradil, že už má Klausů plné zuby. Přesněji řečeno, už je na ně alergický. Právě Klaus podle něj nese spoluvinu na tom, co se kolem nás děje dnes.

Premiér Andrej Babiš na víkendovém Sněmu ANO hřímal, že se rozhodl postavit proti tomuto zkorumpovanému systému. Proti systému, ve které se stal druhým nejbohatším Čechem.

Sláma se na vývoj po listopadu 1989 také divá kriticky a tvrdí, že naše společnost je nemocná. Kořeny této nemoci musíme podle něj hledat v tom, že první český prezident Václav Havel prohrál souboj s tehdejším premiérem Václavem Klausem o charakter této země. Sláma má za to, že kvůli Klausovi jsme přešli z komunistického extrému do extrému jiného. Do extrému 90. let 20. století.

Právě Klaus a s ním i lidé z ODS vytvořili prostor, aby si stávající předseda vlády Andrej Babiš ANO), prezident Zeman nebo Tomio Okamura (SPD) mohli dělat, co chtějí. Právě proto bychom prý měli mít na paměti, že se ODS po roce 2013 přetřela novým nátěrem, ale podle psychologa je v jádru stále stejná. Sedí v ní stále stejní lidé.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šíření koronaviru se zrychluje, hlásí Čína. Děsivé VIDEO z ohniska. Lidé se kácí na ulicích. Máme se bát i my? Podívejte se sami

15:34 Šíření koronaviru se zrychluje, hlásí Čína. Děsivé VIDEO z ohniska. Lidé se kácí na ulicích. Máme se bát i my? Podívejte se sami

Koronavirus v Číně zahubil už 41 lidí a bohužel se šíří po kontinentech. Nakažené občany hlásí vlády…