Zeman udeřil na Norsko

09.06.2015 12:13 | Zprávy
autor: vef

Mluvčí prezidenta České republiky Miloše Zemana Jiří Ovčáček na tiskové konferenci seznámil s aktuálními tématy, které řeší hlava státu. Stěžejním tématem byl přístup norských úřadů k Evě Michalákové, matce dvou synů, kteří byli odebráni z rodiny.

Zeman udeřil na Norsko
Foto: Hans Štembera
Popisek: Mluvčí prezidenta ČR Jiří Ovčáček

Prezident Miloš Zeman se dle tiskového mluvčího obrátil v minulých na norského krále Haralda V. ohledně případu Evy Michalákové, které norské úřady "zabavily děti" a svěřily je do pěstounské péče. Případ podle hlavy státu narušuje česko-norské vztahy. "Paní Michaláková se těší podpoře českých občanů. Jde o vleklý případ, ve kterém Eva Michaláková ztrácí drahocennou rodičovskou vazbu ke svým dětem. Žádám o rychlé a objektivní řešení s ohledem na zájmy dětí," napsal podle Ovčáčka Zeman. 

Ovčáček se dále vyjádřil také k novele Ústavy ČR. Podle něj prezidenta nejvíce překvapilo, že se domníval, že vnitřní a zahraniční politiku určuje Parlament, nikoliv vláda, jak je v novele uvedeno. "Žijeme v parlamentní, nikoliv ve vládní demokracii," řekl.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Barbora Urbanová byl položen dotaz

Právo se ptát

Podle vás je úkolem novinářů se kriticky ptám a politik by měl reagovat. Nic proti tomu. Ale myslíte, že stejné právo nemáme i my? A proč třeba vy neodpovídáte na to, co se vás zde občané ptají? Nemyslíte, že právě občanům byste se měli jako politici zpovídat především?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pandemie nám pomohla, abychom porazili klimatické šílenství

18:00 Pandemie nám pomohla, abychom porazili klimatické šílenství

KLIMA: VZPOURA PROTI PANICE V sérii odborných textů připravovaných ve spolupráci s mezinárodním věde…