Zeman v autě sedává na sedadle smrti. Odborník kroutí hlavou

03.02.2013 11:55

První český prezident Václav Havel i expremiér Miloš Zeman (dnes SPOZ) rádi na svých cestách sedávali v autě na sedadle vedle řidiče. Přitom je to poměrně nebezpečné místo, na které je dobře vidět a v souvislosti s nehodami bývá označováno za sedadlo smrti. Zeman ale bude na tomto místě sedat i jako prezident. Ochranka mu to nesmí zakázat.

Zeman v autě sedává na sedadle smrti. Odborník kroutí hlavou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kandidát na prezidenta Miloš Zeman vystoupil v debatním pořadu Václava Moravce na radiu Impuls. Den před ním byl hostem Karel Schwarzenberg

Generál Andor Šándor, býval náčelníkem vojenské zpravodajské služby České republiky, upozorňuje, že naše země je do jisté míry výjimečná, protože tu vysoce postavený politik může "komandovat" ochranku a může ji dokonce i odmítnout. Této volnosti využíval i expremiér Miloš Zeman, který si v autě rád sedal na místo vedle řidiče. Jako prezident v tom hodlá pokračovat. Právě nad touto praxí se Šándor podivuje ve vyjádření pro deník Právo.

V zahraničí na to mají zákon

„Určitě by bylo lepší, kdyby seděl vzadu, už jen z hlediska toho, že sedadlo vedle řidiče je jedno z nejohroženějších. Pokud ale chtít nebude, tak ho samozřejmě nikdo nepřinutí a ochranka s tím, bohužel, nic udělat nemůže. Je to pro ni rozhodně ztížení práce a stoprocentně problém,“ uvedl odborník.

V zahraničí politici sedávají na zadních sedadlech, která jsou bezpečnější. Většina lidí toto pravidlo respektuje a pokud by se některý z vysoko postavených zástupců lidu vzpouzel, tak mívá ochranka na své straně zákon. Šándor považuje za chybu, že tomu tak není i u nás. 

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Horáček odhalil pikantnosti ze zákulisí prezidentské kampaně: Na velkoplošnou obrazovku s Drahošem se díval jeden člověk. Vítačka Vášáryová nám ubírala hlasy...

18:55 Horáček odhalil pikantnosti ze zákulisí prezidentské kampaně: Na velkoplošnou obrazovku s Drahošem se díval jeden člověk. Vítačka Vášáryová nám ubírala hlasy...

REPORTÁŽ Máme na víc. Předpremiéru dokumentu s tímto názvem, o posledních prezidentských volbách, vi…