Zeman ve fabrice: Budu zkoušet samopal a srdečně na to zvu všechny novináře

23.11.2016 16:55

„Nečekejte ode mě žádný dlouhý projev. Budu rád reagovat na vaše otázky. Demokracie je diskuse, nikoliv monolog, říkával už Tomáš Garrigue Masaryk,“ zmínil úvodem setkání se zaměstnanci ve společnosti HIT OFFICE, s. r. o. v Teplicích prezident Miloš Zeman.

Zeman ve fabrice: Budu zkoušet samopal a srdečně na to zvu všechny novináře
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman promluvil k výsledku prezidentských voleb v USA a podotkl, že se o něm mluví jako o českém Donaldu Trumpovi

„Dozvěděl jsem se, že tady máte průměrnou mzdu 22 tisíc měsíčně,“ řekl také Zeman. Když hala zahučela, řekl průpovídku s kuřetem – kdy, když jeden obědvá kuře a druhý hladoví, statisticky má každý polovinu kuřete. 

Největším koníčkem jsou pro Zemana knížky. „Naštěstí mám dost specializovanou zálibu v knihách, což jsou historické knihy či životopisy. A i v tomto segmentu se čas od času objeví nějaký nový svazek,“ zmínil Zeman, že čte půlhodinu před spaním. V současné době čte Henryho Kissingera. Rád má také pěší turistiku. „A jednou za rok vesluju na svém nafukovacím člunu na rybníce na Vysočině,“ zmínil.

„Budete znovu kandidovat na prezidenta?“ zněla tradiční otázka. „Svoje rozhodnutí řeknu začátkem března příštího roku,“ neřekl ani zde Zeman více.