Zeman ve fabrice prozradil krutý recept, jak ušetřit státní peníze

15. 1. 2015 9:45

REPORTÁŽ Prezident Miloš Zeman zavítal do společnosti Iveco ve Vysokém Mýtě v rámci svých cest po Pardubickém kraji. Ve středu dopoledne si zde prohlédl výrobu, a dokonce i usedl za volant autobusu. Ve výrobní hale ho čekali zdejší zaměstnanci.

Zeman ve fabrice prozradil krutý recept, jak ušetřit státní peníze
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Prezident Zeman také navštívil firmu Iveco ve Vysokém Mýtě, kde se setkal se zaměstnanci

Fotogalerie: - Zeman v Pardubickém kraji

Miloš Zeman v Pardubicích
Miloš Zeman při setkání s občany v Přelouči
Příznivci prezidenta v Přelouči
Plný sál vítal příchod prezidenta a ocenil jeho př...
Lidé kladli prezidentovi doatazy
Dotazy prezidentovi

„Ať přijdu do jakéhokoliv podniku, dívám se do tváří zaměstnanců, zda jsou usměvavé, nebo zamračené. Někdy podle toho poznáte spokojenost zaměstnanců více, než z výkladu generálního ředitele,“ řekl na úvod Miloš Zeman. Pochválil také firmu za její činnost a zdůraznil, že na počet obyvatel je Iveco největším výrobcem autobusů na světě. I tady odpovídal na otázky, tentokrát zaměstnanců.

Na dotaz o možnostech světového trhu reagoval s tím, že Čína i Kazachstán jsou zajímavými oblastmi, kde by se společnost mohla uplatnit. „Kazachstán je snad nejbohatší zemí ve Střední Asii, protože má velké ropné zdroje a doslova leží na penězích. Snaží se budovat nová města, novou dopravní infrastrukturu a k tomu samozřejmě potřebuje autobusy,“ sdělil svůj názor prezident.

Státní správa potřebuje mzdový limit

Další z dotazů se týkal zeštíhlování státní správy. Zda je možné praktikovat nějaké metody jako je ve firmě například snižování nákladů na výrobu. „Znám jen jednu jedinou cestu, omezit výdaje ve státní správě takovým způsobem, aby byli propuštěni lidé, jež ohrožují výši mezd těch nepropuštěných. Když stanovíte v jakékoliv úřednické byrokratické společnosti mzdový limit, budou v první fázi křičet, že to vůbec nejde. V druhé fázi se zbaví těch, které nepotřebují, aby si zachovali svoje vlastní mzdy. Jakmile přistoupíte na to, že budete zvyšovat výdaje na úředníky, tak nastartujete nekonečný proces, kde vám každý ukáže, že úředníci jsou potřeba. Když chcete ořezat přebytečný tuk státní správy a nechat jen svaly, potřebujete mzdový limit. Ideálně ho ještě snižovat každoročně o pět procent. To už by byla trochu krutá, ale efektivní kúra,“ uvedl Miloš Zeman. Podpořil také odborové organizace a upozornil, že by měly být aktivnější. Prezident obdržel darem model autobusu a knihu ke 120.výročí společnosti.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Zuzana Koulová

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drsná tečka za Palachem: Po zapálení muže na Václaváku ukázali na média. A přišla odpověď

19:39 Drsná tečka za Palachem: Po zapálení muže na Václaváku ukázali na média. A přišla odpověď

Komunista Jan Klán se rozepsal o příběhu Jana Palacha a dnešní době. Zatímco Palachovi se podle komu…