Zeman velvyslancům: Musíme zabíjet teroristy a spolupracovat v ekonomice

29.10.2014 20:34 | Zprávy
autor: čtk, mp

Musíme zabíjet teroristy, prohlásil dnes prezident Miloš Zeman před zahraničními diplomaty, s nimiž se setkal na Pražském hradě. Teroristou je podle něj každý, kdo úmyslně zabíjí civilisty. Právě o boji proti terorismu hovořil Zeman jako o jednom ze dvou hlavních pilířů české zahraniční politiky.

Zeman velvyslancům: Musíme zabíjet teroristy a spolupracovat v ekonomice
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miloš Zeman s chotí

Za druhý má ekonomickou diplomacii. O prosazování lidských práv, které byly dříve jednou z českých priorit, se nezmínil. "Musíme zabíjet teroristy a teroristou je každý, kdo úmyslně zabíjí civilisty," řekl Zeman asi 130 pozvaným hostům. Je přitom jedno, jestli jsou součástí Al-Káidy, Talibanu, nebo třeba Islámského státu, podotkl také. Český prezident dlouhodobě prosazuje tvrdý postup proti teroristům, nedávno se například nechal slyšet, že by Česko mělo sehrát aktivnější roli v boji proti Islámskému státu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Babiš a dotace

Proč řešíte, že Babiš nebude dostávat dotace od EU? Neměl byste být spíš rád jako jeho oponent? Navíc na nás občany to přeci nemá žádný vliv nebo snad jo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Každý stát má své hrdiny.“ Hněv Polska na Ukrajině neberou vážně

7:45 „Každý stát má své hrdiny.“ Hněv Polska na Ukrajině neberou vážně

Rozhodnutí ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského udělit jedné ukrajinské jednotce čestný tit…