Zeman vyslal vážný vzkaz teroristům a povýšil hrdinu bojů proti nacistům

08.05.2019 16:19

Prezident Miloš Zeman na Pražském hradě slavnostně jmenoval nové generály, Při této příležitosti vyjádřil znepokojení nad tím, že se v Afghánistánu vyjednává z teroristy z Tálibánu, Nejen českým vojákům vzkázal, že s teroristy se nevyjednává, s teroristy se bojuje. Vyjednávání s příslušníky Tálibánu Zemanovi připomíná vyjednávání s Adolfem Hitlerem.

Zeman vyslal vážný vzkaz teroristům a povýšil hrdinu bojů proti nacistům
Foto: Twitter J. Ovčáčka
Popisek: Prezident republiky Miloš Zeman
reklama

U příležitosti 74. výročí vítězství ve druhé světové válce prezident Miloš Zeman jmenoval nové generály. Není bez zajímavosti, že se mezi jmenovanými opět neobjevil šéf BIS Michal Koudelka. Nestal se generálem ani napotřetí. Generálskou hodnost získalo 15 mužů.

Anketa

Zaslouží si Jaromír Jágr od Zemana vyšší státní vyznamenání, než jaké dosud má?

hlasovalo: 12340 lidí

V projevu k novým generálům si Zeman posteskl, že mezi jmenovanými není ani jedna žena. „Zase tady není ani jedna žena, ale co se dá dělat,“ pravil prezident.

Mezi jmenovanými zvláště vyzdvihl posledního žijícího válečného pilota RAF Emila Bočka. „Strávil jsem s ním krásné 96. narozeniny, nikoli svoje, ale jeho. A tehdy jsme se s panem generálem Opatou a s panem ministrem Metnarem dohodli, že společně navrhneme jeho povýšení do funkce armádního generála,“ zdůraznil Zeman.

Nikoli poprvé také prohlásil, že podporuje úsilí české armády na zvýšení její bojeschopnosti. Investice prováděné v rozumné míře jsou podle Zemana jedinou správnou cestou.

Jedinou správnou cestou je podle Zemana také setrvání spojeneckých ozbrojených sil v Afghánistánu, české vojáky nevyjímaje.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

„Se znepokojením sleduji, jak naše mise Afghánistánu je ohrožena vyjednáváním s Tálibánem. Překvapuje mě jistá naivita těchto vyjednavačů. Víra v čestné tálibánské mi trochu připomíná vyjednávání s Hitlerem ve 30. letech minulého století,“ pozvedl prezident varovně hlas.

„Mohu jenom opakovat, co jsem říkal mnohokrát: s teroristy se nevyjednává, s teroristy se bojuje. A jako důkaz úcty k boji našich vojáků s teroristy z Tálibánu bych vám chtěl oznámit, že letos udělím medaili Za hrdinství poslednímu z padlých vojáků. Byl to psovod, jak dobře víte. Pevně doufám, že oběti těchto vojáků nebudou zmařeny vyjednáváním s teroristy,“ doplnil Zeman.

Poté si se jmenovanými generály připil a svolil ke společnému fotu. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nebudu sprostej, řekl plukovník Šlachta. A veřejně pohrozil před 300 lidmi

22:18 Nebudu sprostej, řekl plukovník Šlachta. A veřejně pohrozil před 300 lidmi

Bývalý šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta se nechal slyšet, že se těší …