Zeman zesměšnil ODSáka, co ho chtěl zabít. I šéfa ODS Fialu a demonstranty proti Benešové

23.05.2019 10:42

Celostátní sněm Hospodářské komory ČR nabídl prostor k projevu také prezidentu Miloši Zemanovi. Ten si ve svých slovech rýpl do předsedy ODS Petra Fialy, ale také nazval aktivistku Gretu Thunbergovou hysterkou. Vysmál se i demonstrantům, kteří bojují proti Marii Benešové.

Zeman zesměšnil ODSáka, co ho chtěl zabít. I šéfa ODS Fialu a demonstranty proti Benešové
Foto: Repro ČT
Popisek: Miloš Zeman na sněmu Hospodářské komory
reklama

„Vážený pane prezidente Hospodářské komory, milý Vladimíre, rád bych ti ještě jednou blahopřál k dnešnímu svátku,“ začal zvolna Zeman. „Chtěl bych vyjádřit své sympatie Hospodářské komoře ze tří hlavních důvodů. Ty první dva už zde byly v podstatě zmíněny. Vážím si toho, že se Vladimír Dlouhý ujal organizace podnikatelských misí, kteří doprovázejí prezidenta republiky. Ale vážím si také toho, že na příkladu stavebního zákona už Hospodářská komora přestala být už jen komentátorem práce druhých a začlenila se do práce se svými odborníky,“ sdělil dále Zeman.

Anketa

Prezident Zeman šikanuje část Česka, tvrdí Dominik Hašek. Má gólman pravdu?

7%
93%
hlasovalo: 26097 lidí

„A teď řeknu něco, za co budu trestně stíhán,“ varoval. „Možná, pane předsedo Fialo, váš řezník z Jesenice se mě rozhodne likvidovat. A já to přesto řeknu,“ rýpl si Zeman do radního Jesenice u Prahy Martina Langa, jenž na Facebooku nabádal k zabití prezidenta kvůli jeho souhlasu se zdaněním náhrad vyplácených církvi. Později se za své vyjádření omluvil a vzdal se funkce předsedy místního sdružení ODS. Případem se zabývá policie, Langovi hrozilo vyloučení z ODS. Ve straně i v městské radě Lang zůstává, řekl Langův nástupce v čele jesenické ODS a místostarosta Martin Kuruc.

„Zdanění církevních restitucí je za nás špatně, ale samozřejmě ta interpretace byla velmi neadekvátní,“ uvedl Kuruc k Langovým slovům, že Zeman je druhý Hitler a je potřeba ho podřezat jako svini. „Martin Lang se po konzultaci vzdal funkce předsedy místního sdružení ODS Jesenice, funkci předsedy jsem převzal já,“ řekl dosavadní místopředseda Kuruc.

Podivný svět

„Žijeme v podivném světě. A Hospodářská komora a podnikatelé obecně jsou jakousi kotvou na rozbouřeném moři, chcete-li, zdrojem zdravého rozumu. Že je svět zešílevší, o tom se můžeme přesvědčit na mnoha příkladech. Řeknu jenom tři: Jakási 16letá hysterka chrání lidstvo před klimatickou změnou, místo aby chodila do školy. Na francouzských veřejných školách je dotazník, kde místo otec a matka se uvádí rodič číslo 1 a rodič číslo 2. A aby toho nebylo málo, tak nedávno v americkém státě Washington byl přijat zákon, podle něhož pozůstalí, budou-li si to přát, mohou svého mrtvého zakompostovat. A až se rozloží, bude hnojivem, čímž dojde k žádoucímu spojení s přírodou,“ pokračoval dále Zeman.

Šestnáctiletou hysterkou nazval švédskou aktivistku Gretu Thurnbergovou ,která se v srpnu loňského roku rozhodla každý den sedět před švédským parlamentem a vyžadovala po vládě snížení emisí. Po švédských všeobecných volbách pokračovala ve stávkách každý pátek. Švédští levicoví poslanci ji za to nominovali na Nobelovu cenu za mír. Inspirovala tak další studenty, kteří se například na začátku května sešli místo školy v Praze, aby protestovali za lepší ochranu klimatu a snižování emisí.

Apel na zdravý rozum

„Řeknete si, že takovéto blázniviny u nás neexistují. Ale ano, existují. Každý rok ze státního rozpočtu i odjinud vyplácíme zhruba 50 miliard korun na dotace solární energie. Vzpomeňte si, že tehdy solární baroni dostávali až patnáctinásobnou výkupní cenu proti ceně tržní. V tom případě je deformováno konkurenční prostředí a tyto zisky musí někdo zaplatit. A to je šílenství, které existuje dosud. Za druhé: Ministr životního prostředí se rozhodl, že nechá vysázet 10 milionů stromů. Jenom na Šumavě zahynulo 10 milionů stromů. Proč? Protože jsme zde měli bývalého ministra, který veřejně prohlásil, že je přítelem kůrovce. Mohl bych pokračovat dál a dál, včetně absurdní demonstrace proti ministryni spravedlnosti, která je ve funkci 14 dní, ale mám takový pocit, že těch příkladů bylo uvedeno dost,“ sdělil. Rýpl si tak, jak bývá jeho častým zvykem, do exministra životního prostředí Martina Bursíka.

„Proti pachatelům dobra ať nám ostatním zůstane zdravý rozum,“ popřál závěrem Zeman.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moc CIA v Česku. Topolánek bez zábran o USA

13:17 Moc CIA v Česku. Topolánek bez zábran o USA

Kauzu Vrbětice považuje Mirek Topolánek za vrchol ledovce působení ruských tajných služeb v Česku. A…