Zemana vystaví v muzeu. V rodném Kolíně chystají expozici o prezidentovi

19.02.2013 21:07 | Zprávy

V kolínském muzeu má vzniknout expozice věnovaná novému prezidentovi Miloši Zemanovi. Hejtman Josef Řihák (ČSSD) ji chce umístit do Veigertovského domu na Karlově náměstí, jehož užívání dosud blokují majetkoprávní spory. Podle něj je Zeman nejznámějším žijícím kolínským rodákem. Krajského radního pro kulturu Zdeňka Štefka (KSČM) informace o nové expozici překvapila. O nápadu prý slyšel, ale nevěděl, že je myšlen vážně.

Zemana vystaví v muzeu. V rodném Kolíně chystají expozici o prezidentovi
Foto: Herbert Slavík
Popisek: Oficiální portrét Miloše Zemana

"To je spíš věc pana hejtmana, když si to prosadí, tak proč ne," míní Štefek. Osobně si ale myslí, že by výstavy neměly být věnovány žijícím lidem.

Podle Řiháka by šlo o "malou vhodnou expozici". "Nebylo by to samozřejmě v celém domě," řekl ČTK. Co všechno bude vystavováno, ještě není určeno. Podle Řiháka to je úkol pro odborníky. Hejtman předpokládá, že Zeman do muzea zavítá. "Samozřejmě, že ho pozveme. Ale my ho ani nemusíme zvát, protože Miloš Zeman říkal, že objede všechny kraje," namítl. Zeman se v Kolíně narodil a studoval, v 60. letech pracoval ve strojírnách Tatra Kolín. "Většinou byli prezidenti Pražáci," podotkl Řihák.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: nem, čtk

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Spravedlnost

Nebylo by nejspravedlivější, kdybyste jako politici neměli imunitu? Proč ji nezrušíte? Podle mě tak se sebe děláte něco víc. Kdybyste neměli imunitu, tak by pak ani nemohla nastat situace, že někdo nebude vydán a vyšetřován. Co vy na to?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Tváří se jako právník“. Výborný chtěl zesměšnit Rajchla, ale sám si naběhnul

13:39 „Tváří se jako právník“. Výborný chtěl zesměšnit Rajchla, ale sám si naběhnul

Kdo jinému ústavně-právní jámu kopá, sám do ní často padá, poznamenává právník Petr Kolman nad zážit…