Zemane, polib si šos. Národ volí debily, protože nechodí do kaváren, píše Pavel Šafr

11.11.2014 14:13

Dešifrovat pojem „pražská kavárna”, který vešel v obecnější známost díky posledním Hovorům z Lán prezidenta republiky Miloše Zemana, se na sociální síti pokusil někdejší šéfredaktor řady českých deníků Pavel Šafr. „Včera se mě několik lidí ptalo, co to je ta pražská kavárna, se kterou vede válku náš bujarý prezident a kterou si berou pořád do huby i zdejší přátelé Vladimira Putina,” vysvětlil Šafr, proč se rozhodl blíže věnovat právě tomuto tématu.

Zemane, polib si šos. Národ volí debily, protože nechodí do kaváren, píše Pavel Šafr
Foto: Archiv PŠ
Popisek: Pavel Šafr

Podle něj pražská (stejně jako brněnská, plzeňská, pardubická či ostravská) kavárna představuje ve zkratce všechny občany České republiky, kteří vykazují snahu po kritickém myšlení. Tím prý silně narušují stabilitu společnosti podle čínského vzoru, podotkl Šafr ve zjevné narážce na slova Zemana, který v Číně v rozhovoru pro tamní média řekl, že se jel do ČLR učit, jak stabilizovat společnost.

Zeman navazuje na odkaz Klementa Gottwalda

„Jestliže se jezdí Miloš Zeman učit do Číny, jak zakroutit krkem každému, kdo kriticky myslí, navazuje tím na odkaz Klementa Gottwalda, který se totéž jezdil učit do Sovětského svazu,” napsal Šafr, podle kterého jediným problémem problémem české kavárny je ten, že do ní nechodí celý národ.

„Že totiž celý národ nepoužívá v dostatečné míře kritické myšlení a volí si kryptokomunistické debily,” nebral si Šafr servítky s tím, že od včerejška chodí ostentativně a demonstrativně do pražských kaváren.

Hned napoprvé prý potkal spoustu lidí. V Cafe Orient u Černé Matky Boží například Tomáše Klvaňu a tři další známé. „Pojďte také chodit do kaváren. Je to civilizovaný a příjemný způsob trávení času a je tam s kým a o čem mluvit. Ať si Zeman políbí... Šos,” uzavřel Šafr svůj příspěvek na sociální síti.

Celé znění textu Pavla Šafra:

Včera se mě několik lidí ptalo, co to je ta pražská kavárna, se kterou vede válku náš bujarý prezident a kterou si berou pořád do huby i zdejší přátelé Vladimíra Putina. Kde že jako ta kavárna je a kdo tam teda chodí. Pokusil jsem se najít odpověď: Pražská (stejně jako brněnská, plzeňská, pardubická či ostravská) kavárna představuje ve zkratce všechny občany České republiky, kteří vykazují snahu po kritickém myšlení, čímž silně narušují stabilitu společnosti podle čínského vzoru. Jestliže se jezdí Miloš Zeman učit do Číny, jak zakroutit krkem každému, kdo kriticky myslí, navazuje tím na odkaz Klementa Gottwalda, který se totéž jezdil učit do Sovětského svazu. Jediný problém české kavárny je ten, že do ní nechodí celý národ. Že totiž celý národ nepoužívá v dostatečné míře kritické myšlení a volí si kryptokomunistické debily. Od včerejška chodím ostentativně a demonstrativně do pražských kaváren. Potkal jsem hned spoustu lidí. Šel jsem do Cafe Orient u Černé Matky Boží. Potkal jsem tam Tomáše Klvaňu a tři další známé. Pojďte taky chodit do kaváren. Je to civilizovaný a příjemný způsob trávení času a je tam s kým a o čem mluvit. Ať si Zeman políbí.... šos.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vamTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A proč nenazvat manželstvím muže a deset žen dohromady? Doba se posunula, hájí stejnopohlavní páry pirát Michálek

19:00 A proč nenazvat manželstvím muže a deset žen dohromady? Doba se posunula, hájí stejnopohlavní páry pirát Michálek

V Poslanecké sněmovně vzniká zákon, který má zrovnoprávnit svazky stejnopohlavních párů s těmi, kter…