Zemanovci pomohli škole ve Štěchovicích, vybrali peníze na povodně

21.06.2013 13:52

Základní škola ve Štěchovicích byla při letošních povodních zaplavena již po několikáté. Hladina tentokrát dosáhla výšky téměř 1,5 metru. SPOZ se proto rozhodli vybrat peníze na nápravu škod, ředitelce předali více než 41 tisíc korun.

Zemanovci pomohli škole ve Štěchovicích, vybrali peníze na povodně
Foto: spoz.cz
Popisek: Zemanovci pomohli povodněmi postižené ZŠ ve Štěchovicích

"Zaplaveno bylo celé přízemí, veškeré sociální zařízení, voda zničila speciální podlahu v tělocvičně," popisuje situaci ředitelka školy Hana Králíková. "Nosili jsme nábytek a pomůcky do horního patra, ale některé věci už jsme odstěhovat nestačili. Ten pocit, kdy voda stoupá a člověk je proti tomu bezmocný, bychom nikomu nepřáli,“ dodává.

Zemanovci se tak rozhodli škole pomoci. Vybrali přes 41 tisíc korun a do školy přijel předat peníze místopředseda SPOZ Vladimír Kruliš. "Když jsem viděl ty hromady narychlo odstěhovaného nábytku, zničené stěny a podlahy, cítil tu všudypřítomnou vlhkost ze zdí, ale zároveň viděl odhodlání vedení školy si s tím poradit, potěšilo mě, že jsme se rozhodli peníze od našich členů věnovat právě sem,“ říká.

Peníze ale shromáždili jinak než ostatní strany. "Nechtěli jsme ukousnout z rozpočtu strany a dát dar, na kterém jsme se sami nepodíleli. Proto nám chvíli trvalo, než jsme po desetikorunách a stokorunách od našich členů tuto pomoc vybrali, ale o to cennější je - podíleli se všichni, členové v důchodovém věku i studenti, kteří počítají každou korunu. Přesto neváhali a pomohli. Toho si moc vážíme,“ dodává.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co když už není žádné lůžko, zajímal se Lutonský z ČT. Odpověď překvapila

20:16 Co když už není žádné lůžko, zajímal se Lutonský z ČT. Odpověď překvapila

„Co se vlastně fakticky děje s pacientem, když už prostě není žádné lůžko?“ Tuto otázku položil Fran…