Zemanovi budou řvát pod okny. Chystá se demonstrace

17.07.2019 14:00 | Zprávy
autor: mp

Překladatel a bývalý diplomat Fedor Bruoth, opakovaně vyzývá zákonodárce k tomu, aby zkrotili prezidenta Miloše Zemana a vykázali ho do patřičných mezí. Zatím tak ale neučinili a podle překladatele je čas přistoupit k další akci, která by mohla napomoci ke zkrocení stávajícího pána Pražského hradu.

Zemanovi budou řvát pod okny. Chystá se demonstrace
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pražský hrad

Fedor Bruoth, někdejší diplomat a dnes překladatel, je jedním z autorů petice požadující konec nepřijatelného působení Miloše Zemana v české politice. Petici ke konci roku 2018 podepsaly tisíce lidí a v novém roce podpisy dál přibývaly. Signatáři žádali zákonodárce, aby vykázali prezidenta do patřičných mezí.

„Pana prezidenta je potřeba zastavit v tom konání, které přesahuje hranice ústavnosti a škodí České republice. Vadí mi rozdělování národa, s tím začal Miloš Zeman. Nálepkuje české obyvatelstvo,“ uvedl Bruoth pro Reflex.cz s tím, že petici podepisovali lidé i v malých vesničkách. „Občané se nemají rozdělovat,“ doplnil. 

Jenže Zeman úřaduje dál, jak se mu zlíbí, a někdejší diplomat dospěl k názoru, že je na čase rozjet další akci. Svolává demonstraci přímo k Hradu. Odmítá přihlížet pokračujícímu pokusu o státní převrat s hradním pánem v hlavní roli. Pokud to nezastavíme, hrozí nám podle překladatele návrat do totality. Je tedy konečně na čase dorazit přec Pražský hrad a zvolat: „Král je nahý.“ Tak se také plánovaná demonstrace jmenuje. Když je premiér Andrej Babiš (ANO) natolik sláb, že není schopen přimět premiéra, aby neměnil náš politický systém v poloprezidentský, musí se prý ozvat občané.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…