Zemanův a Okamurův fašismus, útočí elitní publicista kvůli muslimům

12.01.2015 10:05

Nad problematikou soužití západoevropské civilizace s islámem se na svém facebookovém profilu zamyslel bývalý šéfredaktor řady českých médií, nyní předseda správní rady společnosti Free Czech Media, která chce bojovat za udržení nezávislého a svobodného tisku v naší zemi, Pavel Šafr.

Zemanův a Okamurův fašismus, útočí elitní publicista kvůli muslimům
Foto: Archiv PŠ
Popisek: Pavel Šafr
reklama

Anketa

"Řekl bych jim: Pokud nedokážete přijmout pravidla hostitelské země (...), vraťte se domů do své původní vlasti." Tak by Miloš Zeman řešil otázku problémových muslimů. Souhlasíte s ním?

99%
1%
hlasovalo: 33670 lidí

Podle něj zde nestojí proti sobě naivní multikulturalismus na jedné straně a islamofobie na druhé. Za podstatnější považuje spor patologického myšlení spolu s čirou hloupostí, kam prý patří islamofobie i multikulturalismus dohromady. Na druhé straně sporu podle Šafra je realistický liberalismus a racionalita. Ta nehází všechny muslimy do jednoho pytle, nenechává se strhnout k zaostalému principu kolektivnímu viny, ale zároveň dobře ví, že spolu nemohou žít bez konfliktu a bez strašných tragédií lidé rozdílné civilizační úrovně a z odlišných kultur.

Po pařížském masakru lze islamofobii chápat, ale...

Přiznává, že pozvat si do domu partu lidí, kteří žijí mentálně ve středověku, je čisté šílenství. „Je to asi podobná blbost, jako bych si z lásky ke zvířatům domů nasadil tygry,“ přirovnává.

Po pařížském masakru lze prý islamofobii chápat, ale je třeba ji mírnit. Nenávist totiž nic neřeší, jen eskaluje konflikt a může být záminkou k omezování svobody a občanských práv.

Ještě pár let láskyplného multikulturalismu a je po nás

Šafr doufá, že multikulturalismus a „otevřená náruč vůči imigrantům“ se z této poslední rány jen tak nevzpamatuje. „Ještě pár let láskyplného multikulturalismu a je po nás,“ varuje.

Naproti tomu islamofobie nás prý zase neomylně vede k jistému fašismu. Racionalita, která stojí mimo tyto extrémy, je prý moc důležitá, i když je teď moc málo slyšet. „Současné orgie extrémních stanovisek jsou strašně nebezpečné,“ přidává další varování.

Obranu zdánlivě nabízí fašismus Zemanova a Okamurova typu

A nebere si servítky, když dodává: „Na stovku sráčů, kteří opakují multikulturní bláboly, pak zareaguje jeden hnusný populista a strhne celou veřejnost na stranu fašistických přístupů,“ posteskl si s tím, že reakce veřejnosti je logická, protože chce obranu. „A fašismus Zemanova a Okamurova typu ji zdánlivě nabízí,“ uzavírá Pavel Šafr své zamyšlení.

Celý text z facebookového profilu Pavla Šafra:

Nestojí tu proti sobě naivní multikulturalismus na jedné straně a islámofobie na druhé. Myslím, že je tu ještě jiný a podstatnější spor. V tomto sporu je na jedné straně patologické myšlení spolu s čirou hloupostí. Sem patří jak islamofobie tak multikulturalismus dohromady. A na druhé straně sporu je realistický liberalismus a racionalita, která nehází všechny muslimy do jednoho pytle, nenechává se strhnout k zaostalému principu kolektivnímu viny, ale zároveň dobře ví, že spolu nemohou žít bez konfliktu a bez strašných tragédií lidé rozdílné civilizační úrovně a z odlišných kultur. Pozvat si domu partu lidí, kteří žijí mentálně ve středověku je čisté šílenství. Je to asi podobná blbost, jako bych si z lásky ke zvířatům domu nasadil tygry. Islámofobii lze dneska po pařížském masakru chápat, ale je třeba ji mírnit. Nenávist nic neřeší, jen eskaluje konflikt a může být záminkou k omezování svobody a občanských práv. A co se týče multikulturalismu a otevřené náruče vůči imigrantům, tak doufám, že se z této poslední rány jen tak nevzpamatuje. Ještě pár let láskyplného multikulturalismu a je po nás. Vede nás k chaosu a k násilí. A islámofobie nás zase neomylně vede k jistému fašismu. Racionalita stojí mimo tyto extrémy. A je moc důležitá. Je teď moc málo slyšet. Současné orgie extrémních stanovisek jsou strašně nebezpečné.

Víte, je to smutné. Na stovku sráčů, kteří opakují multikulturní bláboly pak zareaguje jeden hnusný populista a strhne celou veřejnost na stranu fašistických přístupů. Logicky. Veřejnost chce obranu. A fašismus Zemanova a Okamurova typu ji zdánlivě nabízí.

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Zaprodanče umělče!” Tomáš Klus vyšetřil Vrbětice. Ten dopadl

16:32 „Zaprodanče umělče!” Tomáš Klus vyšetřil Vrbětice. Ten dopadl

Dezinformátoři vyrábějí mlhu, aby zakryli oficiální verzi vrbětických událostí. Poznáte je podle toh…