Zemřel herec Jan Tříska, svědek na Havlově svatbě a obdivovatel Merkelové

25.09.2017 9:21 | Zprávy

Zemřel herec Jan Tříska. Osmdesátiletý oblíbený divadelník i filmový herec podlehl následkům zranění po pádu z Karlova mostu. Do Vltavy spadl v sobotu, vytáhli jej sice náhodní svědci, již mu poskytli první pomoc, ale Tříska skončil ve vážném stavu ve střešovické nemocnici.

Zemřel herec Jan Tříska, svědek na Havlově svatbě a obdivovatel Merkelové
Foto: Reprofoto Budvar
Popisek: Jan Tříska v reklamě na Budějovický Budvar

„Honza Tříska byl v perfektní kondici a těšil se na velikánskou roli. Poslední měsíce nežil ničím jiným. Představa, že by přiletěl z Kalifornie, absolvoval kostýmní zkoušky a šel ukončit život, je naprosto hloupá. Vymstil se mu jeho rituál návštěvy Karlova mostu, který dělal před natáčením každýho novýho filmu,“ uvedl na Facebooku režisér Jiří Mádl, s nímž měl nyní Tříska spolupracovat na filmu Na střeše. Dnes pak to byl on, kdo jeho smrt oznámil. „Prosím, nedělejme z tohodle výjimečně milýho a inteligentního člověka blázna,“ sdělil závěrem ke spekulacím, že Tříska chtěl skokem do Vltavy ukončit svůj život.

Tříska se proslavil rolí učitele Igora Hnízda ve filmu Jana Svěráka Obecná škola. Hrál také ve hře Král Lear na Letních shakespearovských slavnostech. V roce 1977 emigroval do Kanady, později do Spojených států. Do Česka se však pravidelně vracel – především kvůli divadlu a filmu. V roce 1997 pak také odsvědčil tehdejšímu prezidentovi Václavu Havlovi svatbu s herečkou Dagmar Veškrnovou.

Herec Jan Tříska žil v Los Angeles. Zpoza velké louže však oceňoval zejména přístup německé kancléřky Angely Merkelové ve věci uprchlické krize. Nedivil se, že ji časopis Time vybral za osobnost roku. To, že je z mnoha stran kritizovaná a doma jí klesají preference, Tříska přisuzoval skutečnosti, že běžné obyvatelstvo nemá rádo jinakost. „Mezi sto lidmi se vždycky najde někdo, kdo je vůl,“ upozorňoval herec. Psali jsme ZDE.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Tomio Okamura byl položen dotaz

Co je podle vás příčinou vašeho neúspěchu?

Podle mě to souvisí i s tím, že se jste chytli papalášské manýry. Už jsem to třeba psala panu Fialovi, když tvrdil, jak je neetické někomu odebrat náhrady, když nepracuje a co myslíte, odpověděl mi alespoň? Ne. Vám už také většina z nás nestojí ani za odpověď. Dřív jste byli mnohem otevřenější. Naví...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

41 procent lidí nevěří na ruskou informační válku. Zjistilo Moravcovo centrum. Expert se chytá za hlavu

13:27 41 procent lidí nevěří na ruskou informační válku. Zjistilo Moravcovo centrum. Expert se chytá za hlavu

Téměř polovina Čechů je názoru, že informační válka vedená Ruskem po začátku invaze na Ukrajinu je p…