Zemřela dlouholetá poslankyně ČSSD Hana Orgoníková

05.06.2014 15:31

Výrazná sociálnědemokratická politička Hana Orgoníková zemřela dnes po dlouhé nemoci ve věku 67 let. Dnes odpoledne to oznámila ČSSD prostřednictvím tiskové zprávy. Orgoníková se mimo jiné zaměřovala na zlepšení postavení ČR v EU a podporovala ratifikaci Lisabonské smlouvy.

Zemřela dlouholetá poslankyně ČSSD Hana Orgoníková
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslankyně Hana Orgoníková
reklama

„Velmi si cením dlouholeté a poctivé práce, kterou Hana Orgoníková pro ČSSD vykonala, ať už jako poslankyně nebo předsedkyně krajské organizace. Chtěl bych touto cestou vyjádřit hlubokou soustrast všem jejím blízkým. Smrt Hany Orgoníkové mne osobně velmi zasáhla, spolupracovali jsme na půdě sněmovny řadu let,“ uvedl v reakci na zprávu o úmrtí političky šéf sociální demokracie Bohuslav Sobotka.

Orgoníková vyvíjela politickou činnost od roku 1990 v Československé straně socialistické, později v Liberální straně národně sociální. Do ČSSD vstoupila v roce 1994. Do České národní rady byla zvolena poprvé v červnu 1992. Od té doby působila jako poslankyně nepřetržitě až do konce srpna loňského roku.

Mimo jiné působila jako předsedkyně petičního výboru nebo jako místopředsedkyně poslaneckého klubu ČSSD (2006-2010).

Výrazné bylo i její působení v regionální politice.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tak co, smradi? Do chlívku s váma! Romský mafián, kolega Mrázka, 30 kulkami na padrť. Jeho žena čerstvě oběšená. Zlo ožívá

8:48 Tak co, smradi? Do chlívku s váma! Romský mafián, kolega Mrázka, 30 kulkami na padrť. Jeho žena čerstvě oběšená. Zlo ožívá

Na začátku listopadu zemřela vdova po zavražděném mafiánovi Antonínu Bělovi. Podle zjištění deníku P…