Žena pomáhala migrantům a s jedním se i spřátelila. Do smrti toho bude litovat. Toto jí provedl

18.03.2017 8:50

Německé soudy předevčírem řešily další případ znásilnění, ze kterého byl obviněn a nakonec také odsouzen uprchlík. Ukazuje se, že ani počáteční úspěchy v integračním procesu nezaručují pozdější problémy.

Žena pomáhala migrantům a s jedním se i spřátelila. Do smrti toho bude litovat. Toto jí provedl
Foto: Radim Panenka
Popisek: Migranti v hlavním městě Srbska Bělehradě
reklama

Okresní soud v Heilbronnu poslal do vězení na tři roky a tři měsíce třiadvacetiletého syrského migranta za znásilnění německé ženy. K incidentu došlo loni na konci července. Oba lidé se již před tím znali, protože třiatřicetiletá žena se aktivně podílela na pomoci uprchlíkům. Pomocnou ruku podala i mladému Syřanovi, ale ten se jí nakonec „odvděčil“ tím nejhorším možným způsobem. Ke svému činu se přiznal při minulém stání na začátku února.

Nesourodý pár se seznámil loni v květnu a od té doby se v přátelském duchu stýkali pravidelně. Syrský migrant ženu pravidelně navštěvoval v její studentské ubytovně ve městě Künzelsau, které leží ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko. Sice spolu nikdy nechodili, ale trávili spolu poměrně hodně volného času a rozuměli si. Veškeré přátelství skončilo za dramatických okolností 24. července loňského roku.

Tehdy se společně večer dívali na film a žena otevřela láhev vína. Syřan dle své výpovědi nebyl zvyklý na alkohol a pocítil prý neovladatelnou sexuální touhu. Muž nejprve ženu objal a potom políbil. Ona mu však dle policejního zápisu dala jasně najevo, že o tento druh „přátelství“ nemá zájem. To jej ovšem od jeho záměrů neodradilo. I přes její odpor pokračoval dál ve snaze dosáhnout pohlavního styku. Boj pokračoval celou hodinu a žena utrpěla modřiny, odřeniny a oděrky.

Za spáchaný čin mohl soud obviněnému uložit trest mezi dvěma až patnácti lety odnětí svobody. Státní žalobce původně požadoval pro syrského násilníka pět let vězení, ale nakonec se spokojil se zmiňovanými třemi lety a třemi měsíci. Syrskému migrantovi patrně pomohlo jeho přiznání doprovázené velmi emotivní reakcí. Muž hlasitě vzlykal a svého činu hořce litoval. Ale i přiznání je pro třiatřicetiletou oběť jen slabou náplastí na její dodnes trvající psychické obtíže.

Jak soudce poznamenal, odsouzený Syřan byl přitom na dobré cestě se plně integrovat do německé společnosti. Měl zajištěno bydlení, chodil pravidelně do práce a vedle své oběti udržoval kontakty i s dalšími Němci. V jeho případě patrně zapracoval alkohol a snad i děsivé válečné zkušenosti z rodné Sýrie. Bratrovi přímo před jeho očima bojovníci Islámského státu sťali hlavu a i on samotný byl unesen a brutálně mučen.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pro

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Svět potřebuje Hitlera, vzkázal Izraeli korespondent CNN. Vyletěl a je šťastný

14:50 Svět potřebuje Hitlera, vzkázal Izraeli korespondent CNN. Vyletěl a je šťastný

Pákistánský novinář Adeel Raja má ohledně izraelsko-palestinského konfliktu jasno. „Dnešní svět potř…