Žena se zranila, když brněnský primátor couval. Dostala pokutu

28. 4. 2012 17:06

Brněnský primátor Roman Onderka dnes vrazil autem do svatebčanky, která mu podle policie vstoupila do cesty, když vyjížděl z parkovacího místa. Žena, která utrpěla lehké zranění, dostala pokutu. Mluvčí brněnské policie Pavel Šváb ČTK řekl, že nehodu zavinila ona. Dechová zkouška ukázala, že primátor před jízdou nepil.

Žena se zranila, když brněnský primátor couval. Dostala pokutu
Foto: Archiv
Popisek: Primátor Brna Roman Onderka při projevu v Moravské národní galerii

Podle Švába Onderka couval, žena, která fotografovala svatbu, vstoupila do vozovky a narazila zády do boku jeho auta. Poté upadla a způsobila si lehké zranění. Vinu na kolizi podle Švába přiznala.

Primátor nic nenadýchal

O nehodě dnes již dříve informoval server Lidovky.cz. Podle něj se havárie stala, když Onderka vyjížděl z parkovacího místa u radnice. Zraněnou matku nevěsty odvezli do nemocnice, uvedl web. Malá dopravní nehoda u Nové radnice se podle něj stala v poledne. "Ano, mohu potvrdit, že jsem nehodu měl, nic jsem nenadýchal, ale pro další odpovědi se obraťte na brněnskou policii," cituje primátora server.

Podle svědků primátor se svou Alfou Romeo do hloučku svatebčanů nacouval, když se snažil vyjet ze svého radničního parkovacího místa, uvedly Lidovky.cz. Primátor byl podle účastníků svatby z celé události velmi nešťastný, všem se neustále omlouval, napsaly. Podle serveru iDNES.cz šlo o asi šedesátiletou ženu, která při havárii utrpěla zranění nohy.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh
reklama

Produkt zdarma za recenzi?

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Je nutné udržet parlamentní demokracii před Milionem chvilek, vyzval Václav Klaus před zaplněným sálem. A když spatřil v publiku šéfa Rozhlasu...

21:20 Je nutné udržet parlamentní demokracii před Milionem chvilek, vyzval Václav Klaus před zaplněným sálem. A když spatřil v publiku šéfa Rozhlasu...

REPORTÁŽ Jakou cestu jsme od sametové revoluce ušli? 30 let po pádu komunismu jsou na Západě podle V…