Zklidnění situace se nekoná. Babišovy noviny znovu zaútočily na Němečka

08.11.2014 9:35

Sobotní MF Dnes se vrací k roztržce mezi ministrem financí Andrejem Babišem a ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem (ANO), respektive k záležitosti, která ji vyvolala. Opakuje své tvrzení, že Ministerstvo zdravotnictví původně skutečně navrhovalo proplácet léčbu kmenovými buňkami z veřejného zdravotního pojištění. Dokládá to i fotokopií původního návrhu vyhlášky.

Zklidnění situace se nekoná. Babišovy noviny znovu zaútočily na Němečka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček

V původním návrhu vyhlášky jsou prý na straně 7 a 8 zcela jasně navrženy dva nové kódy, podle nichž mají pojišťovny platit tuto léčbu. „Připojeno je i bodové ohodnocení: Za poučení a určení optimálního způsobu léčby nohy kmenovými buňkami by kliniky dostávaly zhruba 500 korun, za léčbu samotnou by to bylo zhruba 100 tisíc korun na jednoho pacienta,“ uvedl list.

Ten upozorňuje i na to, že ministr zdravotnictví má téměř absolutní pravomoc nad tím, jakou léčbu zařadí do vyhlášky, podle níž se pak pojišťovny při platbě péče musí řídit. Cituje v této souvislosti exministra zdravotnictví Leoše Hegera (TOP 09), kdy prý byly návrhy, aby se tato problematika řešila zákonem, a ne vyhláškou.

Noviny uvádějí, že Státní úřad pro kontrolu léčiv schválil dvě klinická hodnocení s kmenovými buňkami v indikaci této choroby. Výsledky ale k dispozici ještě nejsou. „To znamená, že nejdříve je nutné dokončit testování a pak se teprve může hovořit o tom, zda léčba bude hrazená. Ne naopak,“ podotýká list.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prdlajs. Rozbijeme si hubu. U Jaromíra Soukupa to tentokrát odnesli Jiří Drahoš či Serena Williamsová

11:31 Prdlajs. Rozbijeme si hubu. U Jaromíra Soukupa to tentokrát odnesli Jiří Drahoš či Serena Williamsová

V novém Týdnu s Jaromírem Soukupem se na TV Barrandov moderátor, ředitel a vlastník v jedné osobě vě…