Zkušený pamětník Václav Vlk: Zeman dvakrát vyhrál a intelektuálům jeblo. Teď opět odhalil bandu trpaslíků

23.10.2021 16:01 | Glosa

Publicista a spisovatel Václav Vlk starší dospívá zklamaně k názoru, že Češi, Moravané a Slezané, resp. především novináři, opět naplnili smutnou tradici. Už od dob T. G. Masaryka znovu a znovu ukazují, jak si užívají hon na prezidenta. Zdůraznil přitom, že zdraví prezidenta v žádném případě není věcí veřejnou. A konstatuje, že Zeman nad svými soupeři opět vyhrál.

Zkušený pamětník Václav Vlk: Zeman dvakrát vyhrál a intelektuálům jeblo. Teď opět odhalil bandu trpaslíků
Foto: Hana Brožková
Popisek: Kancelář prezidenta republiky zveřejnila videozáznam z podpisu dokumentu o svolání sněmovny. Skutečně jej podepsal z lůžka Miloš Zeman

Václav Vlk starší na serveru Neviditelný pes uveřejnil komentář, v němž konstatuje, že už od dob Rakouska-Uherska se znovu ukazuje, že novináři dokážou štvát jako smečka velké osobnosti. Od dob T. G. Masaryka, přes Edvarda Beneše až po současného prezidenta Miloše Zemana. Stejně tak byla dodržena ještě jedna tradice. Tajilo se, jak špatný byl zdravotní stav T. G. Masaryka v závěru jeho života, totéž platilo u Edvarda Beneše a teď se tají reálný zdravotní stav prezidenta Zemana.

Podle Vlka, signatáře Charty 77, je to tak v pořádku, jelikož život prezidenta podle jeho názoru není věcí veřejnou.

„Život prezidenta není život univerzitního profesora, a tak už za života Masaryka na Pražském hradě pochopili, že je nutno prezidenta před takovou svoločí ochraňovat. A že tvrzení mnoha novinářů a politiků, že ‚národ má právo znát vše o prezidentovi‘, je lež a nesmysl a že je to jen pokus, jak získat něco, co by se dalo použít jako špína proti hlavě státu,“ napsal Vlk.

Obratem doplnil, že Václava Havla jako prezidenta hájili a o jeho dlouhých nemocech mlčeli. O aktivaci článku 66 Ústavy nemluvili.

Jenže pak na Hradě usedl Václav Klaus starší. A po něm přišel Miloš Zeman, z jehož zvolení prý intelektuálům „jeblo“. Tak to vidí Václav Vlk starší, podle nějž od té chvíle začal hon na Zemana.

„Můžeme říci, že o té chvíle pořádají česká média a podle nich i zahraniční média hon na Miloše Zemana a na každého, kdo se objeví v jeho blízkosti. Ukázkou naprosté idiocie je například onen slavný televizní šot, kde si redaktor ČT při ‚vyšetřování‘ údajného podezřelého nákupu nemovitosti kancléřem Mynářem pozve na ulici před oním rodinným domem jakéhosi neznámého odborníka na nemovitosti. A tento génius z třiceti metrů a navíc přes plot vyhlásí, že Mynář koupil ten barák příliš lacino a že v tom musí být nějaká zlodějina,“ pokračoval Vlk.    

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Útok na prezidenta Zemana se proto dal očekávat a Vlk starší se domnívá, že Zeman dobře věděl, proč si chrání informace o svém zdraví. Na Zemana žalovali a posílali policii na každého kolem něj. „Z kancléře Mynáře si udělali hromosvod. Miloš Zeman seděl na Hradě a jak to vypadá, srdečně se bavil,“ uvedl Vlk.

Jenže tím to neskončilo. Když se Zeman objevil v nemocnici, novináři udeřili na kancléře Vratislava Mynáře a na předsedu Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka (ANO) za to, že k Zemanovi na JIP přišli bez ochranných obleků a roušek.   

Ale uveřejněné video podle pana Vlka ukázalo, že Zeman nad svými oponenty opět zvítězil.

„Miloš Zeman, jak přiznávají i jeho nepřátelé, je u nás jeden ze tří skutečných politiků od roku 1989. A opět vyhrál. Dokázal, že nejenže je živý a při smyslech, ale že celá ta parta, co se je pokusila odstranit, tak jako nedávno Václava Klause, je proti němu skutečně spolek politických trpaslíků.

Všimněte si prosím, že celé této divadelní hry na popravu krále, pardon, svržení prezidenta, se prakticky nezúčastnil skutečný vítěz voleb, a to předseda ODS Petr Fiala. Vypadá to, že profesor Fiala je v politice daleko soudnější než jeho kumpáni. Po katastrofickém výsledku tzv. pokrokářů, tedy po prohře rudo-zelených pirátů, se předvedl jako jeden z mála, kterému i po nečekaném vítězství ve volbách nezměkl mozek. To je do budoucna pro nás jedna z mála dobrých zpráv,“ uvedl publicista.

Jinak je toho názoru, že se na nás řítí krizové časy a nastupující vláda, místo toho, aby je řešila, se rve o koryta.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Když Kalousek, tak i Rakušan. Gazdík vysvětlil národu, že by byl skvělý prezident

19:45 Když Kalousek, tak i Rakušan. Gazdík vysvětlil národu, že by byl skvělý prezident

Poslanec a jeden ze zakladatelů hnutí STAN Petr Gazdík se domnívá, že Vít Rakušan by měl kandidovat …