Zlatej ministr Chládek, prohlásil v rádiu Klaus ml. Teď už sledujeme jen neomarxismus

12.01.2016 18:27

Expert ODS na oblast školství Václav Klaus mladší zavítal do úterní Kauzy dne na Rádiu Impuls. Na současné šéfce resortu školství nenechal nit suchou. Prostě a krátce, všechno dělá špatně. Snad jen povinná maturita z matematiky je dobrý nápad, ale s tou počítal už její předchůdce Marcel Chládek.

Zlatej ministr Chládek, prohlásil v rádiu Klaus ml. Teď už sledujeme jen neomarxismus
Foto: Hans Štembera
Popisek: Studenti, ilustrační foto

„Bohužel musím říct, zlatej Chládek, který pocházel z menšího města a tvrdil, že se musí ve školách hlavně učit. Teď už sledujeme jen neomarxismus, tzn. všichni mají jít na vysokou a mít diplom, jen musí mít papír na kdejakou vadu, kterou chudáček má,“ udeřil host hned v úvodu pořadu.

Vzal to ovšem od podlahy, strhal už nápad na zavedení povinného předškolního roku. Je to další nařízení, které lidem sešněruje život. „Ale jinak nejsem přesvědčen, že jim to něco přinese,“ konstatoval Klaus. Stejně kriticky se dívá na povinné přijímací řízení na střední školy. Jednotné přijímačky na různé typy středních škol jsou podle politika v podstatě nesmysl. Souhlasil však s jinou plánovanou věcí – povinnou maturitou z matematiky. Tu Klaus považuje za správnou a bojí se, aby se její zavedení stále neodkládalo.   

Pohříchu se stále méně řeší, co by měl žák umět, místo toho se školám přikazuje, jak mají učit toho či onoho. Stačí se podívat na nápad co nejširší inkluze.

Pravdou je, že učitelé nemají nejvyšší platy a jen těžko se z nich stanou miliardáři. Ale ve srovnání s počátkem devadesátých let minulého století jsme na tom mnohem lépe.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura se ohradil proti pomluvám od Hrušínského, Láska se mu vysmál: Takto hájíte svobodu slova?

17:28 Okamura se ohradil proti pomluvám od Hrušínského, Láska se mu vysmál: Takto hájíte svobodu slova?

Senátor Václav Láska (SEN21) se podivuje nad jednáním předsedy SPD Tomia Okamury, který podal předža…