Zlatuška mluví o odstoupení Miloše Zemana

24. 8. 2015 12:47

Neotřelý způsob řešení sporu o způsob jmenování profesorů nabízí emeritní rektor Masarykovy univerzity a předseda sněmovního školského výboru Jiří Zlatuška (ANO). Podle něj by měl Miloš Zeman nejprve abdikovat. To proto, aby ke změně způsobu jmenování profesorů nedocházelo pod jeho nátlakem. Píše o tom server Týden.cz.

Zlatuška mluví o odstoupení Miloše Zemana
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Zlatuška

Ten nejprve upozornil, že ani po páteční schůzce prezidenta s ministryní školství Kateřinou Valachovou (za ČSSD) se situace nezměnila, i když se ještě sejdou v říjnu znovu.

„Na schůzce v říjnu najdeme finální shodu. V první polovině října na Hradě,“ uvedla ministryně po setkání s prezidentem s tím, že sama trvá na zachování současného stavu.

Celý text je ZDE

Prezidentův postup se Zlatuškovi nelíbí. „Pan prezident sice vyzýval jiné, aby dodržovali naše pravidla, když tu jsou, on sám ale zákon, který mu jmenování ukládá, nedodržuje. Je to ostuda, ale běžné mechanismy s prezidentem, který sabotuje zákonné mechanismy a porušuje svůj ústavní slib zákony dodržovat, moc nenadělají – věc bude na žalobách podaných těmi, koho se to týká,“ řekl Zlatuška serveru s tím, že pokud by ke změně mělo dojít, nemělo by to podle něj být pod Zemanovým nátlakem.

„Za těchto okolností by měla takové změně předcházet abdikace, pak je možné se bavit o změně a diskutovat konkrétní model,“ uvedl bývalý rektor.

„Celkově je to smutná věc a vcelku evidentní porušení slibu, který Miloš Zeman skládal při ujímání se úřadu. Pragmaticky se ale těžko najde potřebná většina pro podání žaloby, na důstojnosti státu a osudu pár profesorů bohužel velké části politiků nezáleží,“ posteskl si poslanec Zlatuška.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hnusné svědectví s Bartoškovým festivalem: Viděl jsem zpitého herce, jak se vymotal z báru, písknul, nasedl do luxusní audi a odvezl se na hotel. Zdarma, za čí peníze?

12:59 Hnusné svědectví s Bartoškovým festivalem: Viděl jsem zpitého herce, jak se vymotal z báru, písknul, nasedl do luxusní audi a odvezl se na hotel. Zdarma, za čí peníze?

Skupina ČEZ končí po 16 letech jako partner Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech (MF…