Zle a ještě hůř? EU vyslala další úder na Babiše

06.01.2020 9:10

Zemědělské dotace prověřoval další z auditů Evropské komise. Podle serveru Neovlivní.cz je hotov. Zpracováván byl kvůli podezření ze střetu zájmů českého premiéra Andreje Babiše (ANO). A zkonstatoval, že Babiš ve střetu zájmů je a dál ovládá Agrofert. Firma tak nemá nárok na dotace z Evropské unie.

Zle a ještě hůř? EU vyslala další úder na Babiše
Foto: Repro ČT24
Popisek: Premiér Andrej Babiš přednáší svůj novoroční projev
reklama

Již před více než rokem konstatovali právníci Komise, že český premiér je ve střetu zájmů. Detailní audity Agrofertu, Babiše a dotací si pak objednal Brusel, následně byl střet zájmů potvrzen, ale kvůli připomínkám ze strany Česka se čekalo na finální verzi auditů. A tu nyní Brusel přinesl, píše server Neovlivní.cz.

I tato finální zpráva konstatuje, že se český premiér zbavil Agrofertu jen na oko a nadále jej ovládá,“ uvedl důyvěryhodný zdroj potvrzující, že Babiš je ve střetu zájmů, a Agrofert tedy nemá nárok na zemědělské dotace z fondů EU. Dokumenty jsou v současné době pouze v anglické verzi. 

Český premiér trvá neustále na tom, že v žádném střetu zájmů není, a odmítá, že by bylo nutné vracet nějaké dotace. „Není k tomu důvod, protože neporušuji ani české, a ani evropské právní předpisy týkající se střetu zájmů,“ uvedl Babiš. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přijel z Německa a byl úplně jinej. Hejma o Ivanu Bartošovi

7:54 Přijel z Německa a byl úplně jinej. Hejma o Ivanu Bartošovi

Volební kampaně začínají. „Nebude to hezký,“ soudí komentátor Ondřej Hejma ve své show a předvídá, ž…